Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 30 grudnia 2020
  • 3 stycznia 2021
  • wyświetleń: 5924

Bezrobocie w Bielsku-Białej: Będą zwolnienia w firmie hotelarskiej

O 0,1 punktu procentowego wzrosła w listopadzie stopa bezrobocia w Bielsku-Białej i wynosi obecnie 2,6 proc. Bezrobocie w kraju na 30 listopada wyniosło 6,1 proc.

Będą zwolnienia w firmie hotelowej. PUP podał dane o bezrobociu
Będą zwolnienia w firmie hotelowej. PUP podał dane o bezrobociu · fot. UM Bielsko-Biała


To ostatnie opublikowane dane Głównego Urzędu Statystycznego. - W listopadzie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano wzrost liczby bezrobotnych o 177 osób w stosunku do października. Zarejestrowano 729 osób, tj. o 129 osób więcej niż w poprzednim miesiącu, z czego 66,8 proc. to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 53,6 proc. stanowiły kobiety. 7,1 proc. ogółu osób zarejestrowanych w listopadzie 2020 r. to osoby, które poprzednio nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 47 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 20,3 proc. osób - informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Marek Hetnał.

W listopadzie w bielskim PUP zgłoszono 850 wolnych miejsc pracy - to jest o 32 więcej niż w miesiącu poprzednim. 19 miejsc adresowanych było do osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 849 wakatów w ramach ofert pracy niesubsydiowanej oraz 1 miejsce subsydiowane.

O tym, że pandemia destabilizuje rynek pracy, najlepiej świadczy choćby fakt, że jedna z firm hotelarskich, CKiR Orle Gniazdo Szczyrk sp. z o.o., zamierza zwolnić grupowo 19 osób. - Od początku 2020 roku z aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu skorzystało łącznie 501 bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej: 162 osoby skierowano na staż, 25 na szkolenie, 24 do prac społecznie użytecznych, 46 do wykonywania robót publicznych, 46 do prac interwencyjnych, 55 do pracy w ramach refundacji kosztów wyposażenia miejsca pracy, 135 osób otrzymało dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, 7 otrzymało bon na zasiedlenie; jedną osobę skierowano do pracy w ramach refundacji pracodawcy lub przedsiębiorcy przez okres 12 miesięcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenie społeczne skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia - informuje dyrektor PUP Marek Hetnał.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.