bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 grudnia 2020
  • 7 grudnia 2020
  • wyświetleń: 34197

[FOTO] Makabryczny wypadek w Jasienicy. Pieszy nie miał szans!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 grudnia tuż przed północą na ulicy Strumieńskiej w Jasienicy. Do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód osobowy przejechał człowieka leżącego na jezdni. Na miejsce skierowano zastępy z JRG-2 w Bielsku-Białej, OSP Jasienica, ratowników medycznych i dwa patrole policji. Pieszy nie miał szans przeżyć tego wypadku.

Śmiertelny wypadek w Jasienicy - 5.12.2020 · fot. Bielskie Drogi


Wstępnie wiadomo, że kierujący Audi A8L skręcał z ulicy Strumieńskiej na teren posesji i przejechał po człowieku leżącym w bramie posesji. Ciężka bo ważąca ponad dwie tony limuzyna zgniotła mężczyznę. Kierowca wspólnie ze świadkami i jasienickimi policjantami, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia, próbował podnieść samochód za pomocą podnośnika hydraulicznego. Okazało się to niemożliwe. Ciało poszkodowanego znajdowało się w miejscu, gdzie jest przewidziane wzmocnienie pod podnośnik. Próba podniesienia samochodu w innym miejscu skutkowała załamaniem się progu.

Przybyli na miejsce strażacy podnieśli pojazd za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego i wydobyli pieszego spod auta. Mężczyzna nie żył. Jego obrażenia były tak poważne, że odstąpiono od próby reanimacji. Na miejscu przeprowadzono czynności policji i techników kryminalistyki. Śledztwo nadzoruje prokuratura.

Kierujący Audi był trzeźwy. Doznał szoku. Na chwilę obecną nie wiadomo czy 58-letni mężczyzna zginął pod kołami pojazdu, czy nie żył już wcześniej. Odpowiedź na to pytanie będzie znana po sekcji zwłok. Ruch na ulicy Strumieńskiej odbywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały do rana.

sid / bielsko.info
źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj