bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 28562

Dane PUP: Zwolnienia grupowe w trzech zakładach pracy

Trzy przedsiębiorstwa w Bielsku-Białej planują zwolnienia grupowe, które obejmą 224 osoby - tak wynika z najnowszych danych o sytuacji na lokalnym rynku pracy opublikowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej. Ponadto, jak czytamy w raporcie, bezrobocie utrzymuje się na tym samym poziomie, ale pojawia się mniej ofert pracy.

pup, powiatowy urząd pracy
Bezrobocie: W trzech zakładach zwolnienia grupowe · fot. UM Bielsko-Biała


Według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia 31 października 2020 roku wynosiła w kraju 6,1 procent (bez zmian w stosunku do danych opublikowanych na koniec września), w województwie śląskim 4,8 procent (bez zmian), w Bielsku-Białej 2,5 procent (bez zmian) i w powiecie bielskim 4,2 procent (spadek o 0,1 proc.).

- W październiku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych o 71 osób w stosunku do września. Zarejestrowano 600 osób, tj. o 60 osób mniej niż w miesiącu poprzednim, z czego 67,5 procent to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 55 procent stanowiły kobiety. 9,5 procent ogółu osób zarejestrowanych w październiku to osoby, które poprzednio nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 26 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 21,2 procent osób - informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Marek Hetnał.

Jak wynika z raportu PUP, w październiku zgłoszono 818 wolnych miejsc pracy, tj. o 849 mniej niż w miesiącu poprzednim, wśród nich 38 ofert skierowanych było do osób niepełnosprawnych. 798 wolnych miejsc pracy zgłoszono w ramach ofert niesubsydiowanych, miejsc pracy subsydiowanej było 20.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej wpłynęły także informacje od trzech przedsiębiorstw, które zamierzają dokonać zwolnień grupowych - mają one objąć 224 osoby z terenu działania PUP. Dotyczą one zakładów Gino Rossi S.A., Tesco Polska oraz ABB Industrial Solutions.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała, Powiatowy Urząd Pracy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.