bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 6 listopada 2020
  • 22 listopada 2020
  • wyświetleń: 7221

"Świąt na Starówce" i iluminacji nie będzie. Komentarz prezydenta

Święta Bożego Narodzenia w Bielsku-Białej w tym roku będą zupełnie inne. Z powodu epidemii koronawirusa została odwołana tradycyjna impreza na starówce. Zabraknie też świątecznego oświetlenia na ulicach miasta. To z powodu konieczności oszczędności. Do zapytań mieszkańców w tej sprawie odniósł się również Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

Święta na Starówce - 13.12.2019
Święta na Starówce - 13.12.2019 · fot. bielsko.info


Rok temu tradycyjne "Święta na Starówce" trwały aż 10 dni. Impreza po raz pierwszy w historii odbyła się na trzech placach w Bielsku-Białej: na Rynku, na placu Bolesława Chrobrego i na placu Wojska Polskiego. Na Rynku, w drewnianych pawilonach handlowych, czynne były stoiska gastronomiczne. Na placu Bolesława Chrobrego otwarto strefa dla dzieci z karuzelami, saniami Mikołaja, animacjami z udziałem elfów i innymi atrakcjami. Tam również ustawiono stoiska z zabawkami i innymi artykułami dla dzieci.

W tym roku będzie zupełnie inaczej. Jak poinformował Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy bielskiego ratusza, impreza się nie odbędzie. - Jest to spowodowane stanem epidemii koronawirusa oraz oszczędnościami - wyjaśnił.

Święta na Starówce - 13.12.2019
Święta na Starówce - 13.12.2019 · fot. bielsko.info


Co więcej, podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia i w całym okresie świąteczno-sylwestrowym zabraknie uroczystego oświetlenia ulicznego. - Jedynie na placu Chrobrego pojawi się choinka oraz podświetlone figury Bolka i Lolka - powiedział przedstawiciel magistratu. - Decyzja, by zrezygnować ze świątecznego oświetlenia ulic Bielska-Białej została podyktowana również koniecznością oszczędzania - dodał Ficoń.

Do decyzji odniósł się dzisiaj (wtorek, 17 listopada) w mediach społecznościowych również prezydent Bielska-Białej. - Bardzo mi przykro z powodu tej decyzji, bo chciałbym, żebyśmy mogli się spotkać, wspólnie świętować, zajrzeć na jarmark czy bawić się na koncertach. Ale prawo zabrania zgromadzeń powyżej 5 osób. Wydawanie pieniędzy - pieniędzy nas wszystkich - zwłaszcza w dobie kryzysu na imprezy, na które nikt nie może przyjść byłoby niegospodarne - napisał na swoim profilu na Facebooku Jarosław Klimaszewski.

Loading...


- Obiecuję Wam, że jeszcze będzie wiele okazji, aby to nadrobić. Tymczasem uważajcie na siebie, bądźcie bezpieczni, dbajcie o siebie i innych. Razem przetrwamy ten sztorm. Wszystko będzie dobrze - dodał samorządowiec. Jak dowiedział się w bielskim Ratuszu portal bielsko.info, w latach poprzednich koszt montażu i utrzymania bożonarodzeniowej iluminacji wyniósł około milion złotych. Natomiast z powodu obostrzeń związanych z epidemią, wpływy do budżetu miasta znacznie spadły.

raz, mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.