bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 18 sierpnia 2020
  • 22 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 27034

[FOTO] Nietypowe odkrycie podczas remontu domu

W poniedziałek, 17 sierpnia przy ul. Św. Floriana w Międzyrzeczu Dolnym podczas prac remontowych dokonano nietypowego odkrycia. W fundamentach znaleziono fragment działa artyleryjskiego. Prace wstrzymano i wezwano fachowców, którzy przyjrzeli się znalezisku.

Fragment działa artyleryjskiego znaleziony podczas remontu domu w Międzyrzeczu Dolnym - 17.08.2020 · fot. Stanisław Cypcer - prezez OSP Międzyrzecze Dolne


Do policji wpłynęło zgłoszenie o możliwym niewybuchu. Te niepokojące doniesienia udało się szybko zdementować. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to element obudowy działa artyleryjskiego pochodzący najprawdopodobniej z czasów I Wojny Światowej.

Istniała obawa, że prace zostaną wstrzymane na dłużej. Tak się jednak nie stało. Obiekt nie miał znaczącego znaczenia historycznego. Specjaliści pozwolili kontynuować prace remontowe, które opóźniły się o jedną dobę.

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Na podstawie zdjęć udostępnionych w sieci, internauci szybko zauważyli, że właściciel budynku źle położył folię hydroizolacyjną. Wypustki powinny być skierowane do fundamentu. Właściciel budynku miał możliwość poprawić "fundamentalny" błąd, nim zakończył swoje prace.

c
Komentarze pod postem dotyczącym informacji o znalezisku na Facebooku · fot. FB

sid / bielsko.info, źródło: FB/bielskiedrogi

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.