Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 26 lipca 2019
  • wyświetleń: 2100

ATH w gronie 258 europejskich uczelni sklasyfikowanych w rankingu

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej znalazła się w gronie 258 europejskich uczelni sklasyfikowanych w prestiżowym rankingu the Times Higher Education Europe Teaching Rankings 2019.

ath bielsko
ATH w gronie 258 europejskich uczelni sklasyfikowanych w rankingu · fot. ATH


Po raz pierwszy w tym roku autorzy globalnej edycji the Times Higher Education World Teaching Rankings opublikowali ranking regionalny skoncentrowany na uczelniach europejskich. Kolejnym novum jest metodologia tego badania, w którym poza dokonaniami naukowymi poszczególnych ośrodków akademickich, wzięto pod uwagę głosy 125 tys. studentów z 18 krajów.

W tym gronie znaleźli się również studenci Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, którzy wyrazili swoją opinię, stosując skalę 1-10, w odniesieniu do takich aspektów jak: infrastruktura uczelni, proces kształcenia, w tym doskonalenie zdolności krytycznego myślenia i zastosowania nabytej wiedzy i umiejętności w praktyce.

Warto odnotować, iż w sondażu szczególnie doceniono infrastrukturę uczelni w postaci jakości sal wykładowych, dostępu do zasobów edukacyjnych, jak również wsparcie uczelni w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi pracodawcami.

Na ostateczną pozycję uczelni w the Times Higher Education Europe Teaching Rankings 2019 wpływ mają również dane w odniesieniu do liczby zatrudnionych pracowników naukowych czy artykułów naukowych indeksowanych przez bazę Elsevier’a-Scopus w latach 2013-17.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.