Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 22 lipca 2019
  • wyświetleń: 4135

Murawa nie ucierpiała, choć bawiło się na niej kilka tysięcy osób

Tegoroczna edycja 90'Festiwalu była sprawdzianem dla Stadionu Miejskiego. Obiekt po raz pierwszy stał się miejscem koncertu. Na płycie stadionu przez wiele godzin bawiło się kilka tysięcy osób.

stadion miejski, murawa
Dzień przed imprezą na murawie zainstalowano system mat "portafloor" · fot. bielsko.info


Jednym z największych wyzwań dla organizatorów 90'Festiwalu było zabezpieczenie murawy Stadionu Miejskiego. Nie jest tajemnicą, że murawa bielskiego obiektu, przygotowana z myślą o Mistrzostwach Świata U20, to oczko w głowie BBOSiR-u.

Dzień przed imprezą na murawie zainstalowano system mat "portafloor", a w rejonie sceny zamontowano podłogę "arena panels". Obie instalacje miały uchronić jedną z najlepszych muraw w Polsce przed zniszczeniem.

stadion miejski, murawa
Murawa nie ucierpiała, choć przebywało na niej kilka tysięcy osób. Zdjęcie z poniedziałku 22 lipca · fot. bielsko.info


Bezpośrednio po imprezie organizator został zobowiązany do usunięcia zabezpieczenia murawy. Po odsłonięciu trawy od razu przystąpiono do jej rekultywacji.

- Wszystko jest w najlepszym porządku. Wiadomo, że trzeba będzie pewne zabiegi poczynić, co już zresztą trwa, aby doprowadzić ją do perfekcyjnego stanu, ale na szczęście murawa nie ucierpiała- powiedział nam dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Grzegorz Jania.

Pierwszy mecz na Stadionie Miejskim w sezonie 2019/20 odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.