bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 10 lipca 2019
  • 13 lipca 2019
  • wyświetleń: 6270

Niepełnosprawni stworzyli klubokawiarnię. W sobotę otwarcie

Za nami:

Fundacja "Wspólnym Szlakiem" zaprasza na otwarcie Klubokawiarni Perspektywa, które odbędzie się a 13 lipca 2019 roku o godzinie 10:00 w lokalu przy ulicy Słowackiego 4.

perspektywa
W lokalu przy ulicy Słowackiego 4 trwają ostatnie prace · fot. bielsko.info


Klubokawiarnia Perspektywa, to jedyne takie miejsce na południu województwa śląskiego, które tworzą i obsługują osoby z niepełnosprawnością oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Fundacja dzięki wsparciu OWES przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym "Teatr Grodzki", utworzyła 4 miejsca pracy i przekształciła swoją ideę i misję w czyn.

Rozpoczęło się od totalnego remontu lokalu przy ulicy Słowackiego 4. Miejsce wymagało dostosowania pod potrzeby osób niepełnosprawnych, które tam obecnie pracują, a także te, które to miejsce odwiedzą. Po kilku miesiącach załatwiania formalności związanych z planami, pozwoleniami na budowę, fundacja przystąpiła do działania. Z pomocą życzliwych ludzi zaadoptowali pomieszczenia, zrobili nowe instalacje, przystosowali łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych, odmalowali oraz wyposażyli miejsce w odpowiednie sprzęty. Teraz czas, żeby pokazać ich dzieło i wspólnie napić się dobrej kawy.

13 lipca, to dzień, w którym uroczyście otworzy się miejsce spotkań wszystkich tych, którzy wspierają fundację oraz tych, którzy swoją obecnością chcą sprawić, że to miejsce będzie żyć i się rozwijać. Odwiedzający będą mogli posłuchać dobrej muzyki, zjeść smaczne i proste ciasta, zamówić zimne i ciepłe napoje.

Działalność Fundacji "Wspólnym Szlakiem" dedykowana jest osobom z niepełnosprawnościami i wykluczonym społecznie. Największą barierą wykluczającą z życia społecznego osoby z niepełnosprawnościami jest brak miejsc, instytucji zrzeszających tych ludzi. Fundacja chce to zmienić poprzez wprowadzenie różnego rodzaju działań kulturalnych i rekreacyjnych.

Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/384993838803472/

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.