bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 23 kwietnia 2018
  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 90795

WIDEO, ZDJĘCIA: Wielomilionowe straty po nocnym pożarze w Żywcu

W poniedziałek około godz. 21.00 w rozlewni rozpuszczalników w Żywcu przy ul. Stolarskiej wybuchł pożar. Na miejscu działały 32 jednostki straży pożarnej. Doszło do skażenia środowiska. Straty liczone są w milionach!

Krajobraz po nocnym pożarze w Żywcu - 24.04.2018 · fot. sid / bielsko.info


Z pobliskiego zakładu mięsnego ewakuowano 20 pracowników. Łuna ognia była widziana nawet z Bielska-Białej. Płomienie miały kilkadziesiąt metrów, a nad Żywiecczyzną unosił się gęsty i dławiący dym. Temperatura w okolicy dochodziła do 1000 stopni.

O godzinie 00.05 pożar został opanowany. Woda i piana używana do gaszenia pożaru, dostała się do kratek burzowych. Chemikalia spłynęły do rzeki Soły. Strażacy w nocy rozstawili zapory chemiczne, ale w wodzie można znaleźć mnóstwo śniętych ryb.

Wypowiedź Antoniego Szlagora, Burmistrza Żywca

Loading...


Skutki pożaru w Żywcu - 24.04.2018 · fot. UM Żywiec


Zanieczyszczone ścieki dostały się do Soły - 24.04.2018 · fot. Co Nowego W Okręgu PZW Bielsko-Biała


Pożar magazynu z chemikaliami w Żywcu - 23.04.2018 · fot. sid / bielsko.info, Patrycjusz / Greenon.pl


W zdarzeniu poszkodowany został jeden strażak Ochotniczej Straży Pożarnej. Spłonęło też kilkanaście samochodów, które zaparkowane były w sąsiedztwie magazynu z chemikaliami. Wiele osób straciło swoje miejsca pracy.

Straty, jak podaje właściciel składu, to szacunkowo 400 tys. zł. Spaliło się również 16 samochodów, ponieważ w okolicy znajduje się warsztat samochodowy. Substancje chemiczne, które wpłynęły do kanalizacji deszczowej zostały zatrzymane przez straż pożarną za pomocą zastawek u wylotów tych kanałów do Rzeki Soły. Obecnie trwa usuwanie z tych miejsc substancji chemicznych. Nie ma żadnego zagrożenia dla życia mieszkańców oraz osób przebywających na terenie miasta.

Zapis relacji na żywo - 23.04.2018Loading...


Widok z drona - 23.04.2018Loading...


Miejsce zdarzenia - Żywiec, ul. Stolarskaups, ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.