bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 14 czerwca 2017
  • 26 czerwca 2017
  • wyświetleń: 78148

[ZDJĘCIA] Widać potok, który dawniej stanowił krajobraz Białej

Trwają intensywne prace przy przebudowie ulicy Stojałowskiego. Drogowcy wyburzyli już część betonowych elementów przykrycia potoku Niwka. Bielszczanie, choć zza płotu, mogą po kilkudziesięciu latach zobaczyć ciek, nad którym każdego dnia przejeżdżają tysiące samochodów.

Postęp prac na ulicy Stojałowskiego - 25.06.2017 · fot. bielsko.info


19 czerwca drogowcy zamknęli kilkusetmetrowy odcinek jednej z najważniejszych ulic w Bielsku-Białej. Rozpoczęła się rozbudowa ulicy Stojałowskiego, która potrwa do końca roku. Były obawy, że zamknięcie ulicy łączącej Bielsko z Białą spowoduje paraliż miasta. Na szczęście obyło się - przynajmniej na razie - bez większych korków.

Prace drogowe na ulicy Stojałowskiego - 22.06.2017 · fot. bielsko.info


Zamknięcie ulicy związane jest z realizacją zadania pn. "Rozbudowa ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej wraz z przebudową mostu na potoku Niwka oraz mostu na rzece Biała". Z uwagi na konieczność wymiany elementów przykrycia potoku, roboty mostowe muszą być wykonywane przy całkowitym zamknięciu ruchu dla pojazdów.



Przewidywany czas realizacji całości inwestycji wynosi 6 miesięcy, natomiast zamknięcie ulicy Stojałowskiego zaplanowane jest na 3-4 miesiące. Ruch pojazdów w związku z zamknięciem ul. Stojałowskiego odbywać się będzie zgodnie z wyznaczonymi objazdami.

Rozpoczął się remont ulicy Stojałowskiego - 19.06.2017 · fot. bielsko.info


Mapa objazdów

objazdy
fot. MZD Bielsko-Biała


Miejski Zakład Komunikacyjny informuje, że z uwagi na zamknięcie dla ruchu ul. Stojałowskiego na odcinku od ul. Dmowskiego do ul. Wzgórze od dnia 19 czerwca 2017 roku do odwołania, autobusy niżej wymienionych linii komunikacyjnych będą kursować według poniższych tras objazdowych:

  • Linia nr 2: w obu kierunkach ulicami: PCK, 1-go Maja, Partyzantów z wjazdem w ul. Sempołowskiej i ul. Dmowskiego. Dla obu kierunków obowiązywać będzie przystanek Dmowskiego Urząd Miejski kierunek Mikuszowice. Przystanek Dmowskiego Urząd Miejski kierunek centrum będzie nieczynny.
  • Linie nr 22, 26, 27, 35: w obu kierunkach ulicami: Dmowskiego, Sempołowskiej, 1-go Maja, Partyzantów.
  • Linia nr 37: w obu kierunkach ulicami: PCK, 1-go Maja z wjazdem w ul. Sempołowskiej i ul. Dmowskiego. Dla obu kierunków obowiązywać będzie przystanek Dmowskiego Urząd Miejski kierunek Mikuszowice. Przystanek Dmowskiego Urząd Miejski kierunek centrum będzie nieczynny. Pominięte zostaną przystanki: Plac Żwirki i Wigury w obu kierunkach.
  • Linia nr N2: kursem z przystanku Długa Zajezdnia MZK o godz. 23.50 w dni robocze oraz o godz. 23.40 w soboty, niedziele i święta ulicami: Dmowskiego, Sempołowskiej, 1-go Maja, Partyzantów. Kursem z przystanku Długa Zajezdnia MZK o godz. 2.40 w dni robocze i soboty oraz o godz. 3.40 w niedziele i święta ulicami: PCK, 1-go Maja, Partyzantów z wjazdem w ul. Sempołowskiej i ul. Dmowskiego. Obowiązywać będzie przystanek Dmowskiego Urząd Miejski kierunek Mikuszowice. Przystanek Dmowskiego Urząd Miejski kierunek centrum będzie nieczynny.


Autobusy nie będą zatrzymywać się na przystankach na trasach objazdowych.

stojałowskiego
Ulica Stojałowskiego · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.