bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 5 października 2016
  • wyświetleń: 143214

[ZDJĘCIA] Atak zimy w Szczyrku. Miejscami 20 cm śniegu!

Mamy październikowy atak zimy w Beskidach. W środę droga ze Szczyrku do Wisły przez przełęcz Salmopolską była nieprzejezdna. Na miejscu utknęło kilkanaście pojazdów.

Zima w Beskidach. Zasypana droga przez przełęcz Salmopolską - 05.10.2016, godz. 16.00 · fot. bielsko.info


Kilkanaście samochodów zakopanych w śniegu, zerwana linia energetyczna to bilans gwałtownych opadów śniegu środowe popołudnie w Szczyrku, na przełęczy Salmopolskiej. Ratownicy usuwali także powalone drzewa i gałęzie, które nie wytrzymały naporu dużych ilości padającego śniegu. Działania trwały od godziny 20.00 do 1.30 w nocy, kiedy to z uwagi na późną porę, intensywny opad atmosferyczny, ciągłe łamanie się kolejnych drzew, a przede wszystkim mając na uwadze bezpieczeństwo ratowników działania zostały przerwane.

W uzgodnieniu z policją podjęto decyzję o wstrzymaniu ruchu w zagrożonym miejscu. W godzinach porannych akcja została wznowiona, na miejscu działają zastępy z OSP Szczyrk, Bystra i Meszna. W czwartek o godzinie 9.00 udało się przywrócić ruch na ulicy Salmopolskiej.

ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.