Najnowsze
- 3 czerwca 2026
- wyświetleń: 2502
„Nie ma pieniędzy na chodnik, są na imprezy”. Mieszkanka punktuje priorytety miasta
Po publikacji naszych artykułów dotyczących złego stanu chodników w kilku miejscach Bielska-Białej do redakcji napisała czytelniczka, która zwróciła uwagę na kolejny problem wymagający interwencji. Chodzi o chodnik znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Łagodnej i Złotych Kłosów.

Mieszkanka w liście do redakcji opisuje, że nawierzchnia jest od lat w bardzo złym stanie i z biegiem czasu uległa dalszej degradacji.
Zauważyłam, że piszą Państwo ostatnio o chodnikach i drogach wymagających remontu, dlatego postanowiłam napisać do Państwa, aby nagłośnić podobną sprawę - napisała czytelniczka.
Jak podkreśla, szczególnie problematyczny jest odcinek znajdujący się na początku podejścia pod górę.
Chodnik przy skrzyżowaniu ul. Łagodnej i ul. Złotych Kłosów jest w tragicznym stanie, zupełnie porozjeżdżał się przez lata. W tym miejscu zaczyna się podejście pod górę, więc dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz z małymi dziećmi w wózkach jest to bardzo trudny odcinek do pokonania - relacjonuje mieszkanka.

Sprawa miała być już wcześniej zgłaszana za pośrednictwem miejskiej platformy ZgłośBB. Według czytelniczki początkowo pojawiła się deklaracja wykonania naprawy, jednak do realizacji prac ostatecznie nie doszło.
Problem był zgłaszany przez platformę ZgłośBB, jednak mimo pierwotnej obietnicy naprawy, nie zostało to zrobione. Po ponownym zgłoszeniu sprawa została skwitowana słowami: „nie ma pieniędzy w budżecie miasta” - pisze mieszkanka.
Czytelniczka nie kryje rozczarowania takim stanowiskiem urzędników.
Po prostu brak słów, kiedy znajdują się pieniądze na wydarzenia kulturalne, a nie ma pieniędzy na remont tak bardzo zniszczonego chodnika - dodaje.
Stan chodnika przy skrzyżowaniu ulic Łagodnej i Złotych Kłosów budzi obawy przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa i dostępności. Mieszkańcy liczą, że miasto ponownie pochyli się nad sprawą i uwzględni remont tego odcinka w najbliższych planach inwestycyjnych.
Listy
List czytelnika„Nie ma pieniędzy na chodnik, są na imprezy”. Mieszkanka punktuje priorytety miasta
List czytelnikaŚmieci zalegają w centrum Bielska-Białej. Mieszkanka alarmuje: „To wizytówka miasta”
List czytelnika„Dlaczego chcecie zniszczyć Podbeskidzie?” Emocje wokół klubu i pytania o jego przyszłość
List czytelnikaMiasto kultury, mieszkańcy bez wsparcia? Głos czytelnika o realiach pomocy społecznej w Bielsku-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









