Najnowsze

  • 9 lipca 2024
  • 11 lipca 2024
  • wyświetleń: 6047

Nie żyje Jerzy Stuhr. Wybitny aktor, który uczęszczał do jednej z bielskich szkół

Informujemy o śmierci Jerzego Stuhra, wybitnego aktora, reżysera i profesora sztuk teatralnych. O jego śmierci poinformował syn, Maciej Stuhr. Aktor miał 77 lat. Był od lat związany z Bielskiem-Białą. Tutaj uczęszczał do III LO im. Żeromskiego, a w kinematografii zakochał się, odwiedzając kino Wanda. To właśnie w tym mieście stawiał pierwsze kroki na drodze do swojej artystycznej kariery.

Nie żyje Jerzy Stuhr. Wybitny aktor, który uczęszczał do jednej z bielskich szkół
Nie żyje Jerzy Stuhr. Wybitny aktor, który uczęszczał do jednej z bielskich szkół · fot. facebook / Jerzy Stuhr


Stuhr był nie tylko wybitnym aktorem, ale również cenionym reżyserem i pedagogiem. Wystąpił w ponad 60 filmach, m.in. w "Kilerze", "Seksmisji", "Kingsajzie" i "Wodzireju". Reżyserował również filmy i spektakle teatralne. Przez wiele lat wykładał w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, kształcąc kolejne pokolenia aktorów.

Odejście Jerzego Stuhra to ogromna strata dla polskiej kultury. Był nie tylko wybitnym artystą, ale również ciepłym i życzliwym człowiekiem.

- Nazywam się Jerzy Stuhr, jestem aktorem filmowym, reżyserem, filantropem, pisarzem, profesorem sztuki teatralnej. Twardo stąpam po ziemi, jowialny, odpowiedzialny, szczery, uczciwy, zaangażowany, działam na rzecz pokoju, a także smakoszem - tak pisał o sobie aktor w swoich mediach społecznościowych.

Zac / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.