Najnowsze

  • 5 lipca 2024
  • 9 lipca 2024
  • wyświetleń: 1216

Coś innego, coś nowego. W tym tygodniu #AktywnaŚroda z zajęciami Pilates

W mijającym tygodniu w ramach akcji #AktywnaŚroda wybraliśmy się pokręcić na rowerach w rejonie Koziej Góry, przeł. Kołowrót i Doliny Wapienicy. Nie była to długa wycieczka ale było sporo ciekawostek. W najbliższą środę, 10 lipca nie jedziemy na rowery. Zapraszamy na coś nowego, czyli na pilates. Poniżej wszystkie szczegóły. Prosimy się z nimi dokładnie zapoznać, by uniknąć nieporozumień.

Aktywna Środa
Zajęcia poprowadzi Paulina Witkowska · fot. Studio Sprawne Ciało. Pilates, Trening i Żywienie


Paulina Witkowska to medyczna trenerka i instruktorka pilates z 7-letnim doświadczeniem zawodowym. Swoją sportową przygodę zaczynała jako instruktor na sali fitness, a od 3 lat prowadzi własne studio treningowe „Sprawne Ciało” w samym sercu Bielska-Białej, gdzie usprawnia ludzi metodą pilates na aparatach. Bez względu na to, czy masz doświadczenie, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z pilatesem, trening z Pauliną jest dostosowany do wszystkich poziomów zaawansowania. To wyjątkowa okazja do poznania nowej formy ruchu jakim jest klasyczny pilates i czerpania inspiracji z piękna otaczającego nas świata.

Czym jest #AktywnaŚroda?Idea akcji #AktywnaŚroda z bielsko.info jest już naszym stałym czytelnikom znana. Chodzi o wstanie z wygodnego domowego fotela i zrobienie czegoś dla siebie - dla własnego zdrowia i ogólnej rozrywki. Akcja ma zadanie w niezobowiązujący sposób promować zdrowy i aktywny styl życia, a udział w niej jest zupełnie darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść uczestnik, to ewentualne wypożyczenie sprzętu, jeśli takowego nie ma, a jest akurat potrzebny (mamy tu na myśli wycieczki skiturowe i rowerowe). Tutaj z pomocą przyszła nam firma Pamirbike z Bielska-Białej, która na akcję #AktywnaŚroda udostępnia zasoby swojej szczyrkowskiej wypożyczalni z bardzo dużym rabatem. Do akcji włączył się także Łukasz Zacny, autor bloga Szlakami naszego życia, który aktywnie promuje wszelkie aktywności związane z turystyką. Zimą chodziliśmy na skiturach. Później spacerowaliśmy po górach, a teraz wiosną latem przyszedł czas na wycieczki rowerowe i inne formy aktywności.

Udział we wspólnych ćwiczeniach pilates w ramach akcji #AktywnaŚroda jest darmowy. Ze względów technicznych grupę ograniczamy do 20 osób. Zapraszamy kobiety i mężczyzn w każdym wieku i z każdym poziomem sprawności. Jedyne co musisz mieć to własną karimatę, luźny sportowy strój, coś do picia i chęci.

Zapisy do wtorku, 9 lipca włącznie pod adresem aktywnasroda@bielsko.info

W wiadomości prosimy o podanie imienia i numeru telefonu.

Spotykamy się o 17.50. Zajęcia rozpoczynają się o 18.00 i potrwają ok. 90min. Szczegóły dotyczące lokalizacji przekażemy bezpośrednio osobom, które wybierają się na spotkanie.


Aktywna środa
fot. Studio Sprawne Ciało. Pilates, Trening i Żywienie


Czym jest pilates?Jak podpowiada Wikipedia, to system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Nie trzeba więc żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy przygotować jedynie matę do ćwiczeń oraz wygodną odzież sportową. Jeśli chodzi o obuwie, to podczas ćwiczeń pilates, najlepiej w ogóle z niego zrezygnować.

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Aktywna środa z bielsko.info

Zapraszamy Was na wspólne aktywne spędzanie czasu. Brak sprzętu i doświadczenia nie stanowi problemu. Pomyśleliśmy o jednym i drugim. W każdą środę o godzinie 17.45 spotykamy się w wyznaczony miejscu i wspólnie ruszamy się poruszać. Latem rowery, zimą skitury lub górskie wędrówki. Partnerami akcji jest firma Pamirbike i blog Szlakami naszego życia. Udział w akcji #AktywnaŚroda jest darmowy i ma za zadanie promować zdrowy styl życia. Zapisy - aktywnasroda@bielsko.info. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj