Najnowsze

  • 5 lipca 2024
  • wyświetleń: 428

Zakup i dostawa samochodów z USA i Kanady za pośrednictwem Autoplatforma

Materiał partnera:

Ceny samochodów w Polsce ciągle rosną, co staje się znaczącym obciążeniem finansowym dla większości miłośników motoryzacji. W ciągu ostatnich kilku lat koszty nowych i używanych samochodów na polskim rynku wzrosły z powodu różnych czynników: inflacji, wzrostu podatków, zmian w opłatach celnych oraz wahaniach kursów walutowych. Te okoliczności zmuszają kupujących do poszukiwania alternatywnych sposobów nabycia pojazdów po bardziej korzystnych cenach.

Jednym z najbardziej popularnych i ekonomicznie korzystnych rozwiązań jest zakup samochodów na aukcjach w USA i Kanadzie, a następnie ich sprowadzenie do Polski. Choć ten proces wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, pozwala znacznie zaoszczędzić na zakupie pojazdu.

samochody z USA


Dlaczego warto kupować samochody z USA i Kanady?  1. Szeroki wybór modeli i wersji wyposażenia: Rynek samochodowy w Ameryce Północnej oferuje ogromny asortyment pojazdów, w tym modele i warianty wyposażenia, które nie zawsze są dostępne na europejskim rynku. To daje polskim nabywcom możliwość wyboru samochodu, który odpowiada ich indywidualnym preferencjom i potrzebom.
  2. Atrakcyjne ceny: Dzięki dużemu wolumenowi produkcji i wysokiemu poziomowi konkurencji ceny samochodów w USA i Kanadzie często są niższe niż w Europie. Dotyczy to szczególnie używanych samochodów, które można nabyć na różnych aukcjach lub u prywatnych sprzedawców po bardzo korzystnych cenach.
  3. Wysoka jakość i wyposażenie: Amerykańskie i kanadyjskie samochody zazwyczaj są bogato wyposażone i wyposażone w nowoczesne technologie. Wiele z nich spełnia wyższe standardy bezpieczeństwa i wygody, co czyni je atrakcyjnymi dla europejskich konsumentów.


samochody z USA


Proces zakupu i dostarczenia samochodu do PolskiSprowadzenie samochodu z USA lub Kanady do Polski obejmuje kilka etapów, każdy z nich wymaga starannego podejścia i przygotowania:

  1. Wybór samochodu: Na początku należy określić, jaki samochód chcesz zakupić. Można skorzystać z internetowych aukcji, takich jak Copart, IAAI, Manheim, lub rozważyć opcje u prywatnych sprzedawców. Jedną z firm, która pomaga w wyszukiwaniu i zakupie samochodów, jest autoplatforma.com
  2. Sprawdzenie stanu samochodu: Przed zakupem ważne jest sprawdzenie historii pojazdu za pomocą usług takich jak Carfax lub AutoCheck. To pomoże uniknąć zakupu pojazdu z ukrytymi wadami lub uczestniczącego w poważnych wypadkach.
  3. Zakup i formalności dokumentacyjne: Po wyborze i sprawdzeniu samochodu konieczne jest jego zakupienie, zazwyczaj poprzez aukcję, gdzie klient informuje menedżera lub podaje na stronie internetowej swoją docelową ofertę, a firma bierze udział w aukcji. Wkrótce klienci Autoplatforma.com będą mogli samodzielnie i bezpośrednio uczestniczyć w aukcjach.
  4. Dostawa samochodu: Kolejnym etapem jest organizacja transportu samochodu z Ameryki Północnej do Polski. Najczęściej wykorzystywany jest transport morski, głównie w kontenerach. Dostawa trwa zazwyczaj od 4 do 6 tygodni, w zależności od portu wyjścia i docelowego. Firma Autoplatforma dokładnie monitoruje, aby Twój pojazd dotarł w nienaruszonym stanie.
  5. Cło i certyfikacja: Po przybyciu do Polski samochód przechodzi procedurę celną, w tym opłacenie ceł i podatków. Ponadto konieczna jest certyfikacja, aby samochód spełniał europejskie standardy.


Autoplatforma: Transparentność i bezpieczeństwoFirma Autoplatforma oferuje bardzo transparentne warunki: pozwala wszystkim klientom samodzielnie wybrać samochód i go przeanalizować, a także wszyscy klienci mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy ekspertów firmy przy wyborze samochodu. Wkrótce na stronie internetowej pojawi się możliwość zakupu samochodu online z USA, wystarczy kilka kliknięć, aby dokonać płatności kartą bankową. Zapewnia to bezpieczeństwo transakcji i przejrzystość kosztów samochodu na aukcji, co jest bardzo istotne, ponieważ wiele firm ukrywa prawdziwe ceny przed swoimi klientami.

autoplatforma


PodsumowanieKupno samochodu z USA lub Kanady z późniejszą dostawą do Polski jest korzystnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zaoszczędzić i uzyskać wysokiej jakości pojazd. Pomimo pewnych trudności i konieczności starannej przygotowania, ten proces znacznie obniża koszty zakupu samochodu i umożliwia dostęp do szerokiego wyboru modeli i wersji wyposażenia. Dzięki tym zaletom import samochodów z Ameryki Północnej staje się coraz bardziej popularny wśród polskich miłośników motoryzacji.