Najnowsze

  • 23 lutego 2024
  • wyświetleń: 278

Bliskość natury to nie tylko piękne widoki i frajda. Czy powinieneś zrobić kurs KPP w Bielsku-Białej?

Materiał partnera:

Nauka udzielania pierwszej pomocy nigdy nie idzie na marne. Na kurs KPP w Bielsko-Białej przychodzą różne osoby. Niektórzy chcą w razie potrzeby pomóc dziecku czy starszemu rodzicowi, inni zyskać dodatkowe punkty w rekrutacji do pracy. Każdy powód jest dobry, aby zapisać się na kurs KPP w Bielsko-Białej. Jak znaleźć najlepsze szkolenie?

kurs pierwszej pomocy


Wszyscy tęsknimy za wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Wiosna zachęca do obcowania z naturą, ale uwaga - pierwsze dni ładnej pogody sprzyjają wypadkom! Zapominamy, że po zimie nasze ciało jest mniej sprawne, a sportowe sprzęty wymagają serwisu. Zanim sezon ruszy w pełni, warto pomyśleć o kursie pierwszej pomocy. Docenisz go, kiedy w krytycznej sytuacji uratujesz bliskiej osobie życie.

Kto może zrobić kurs KPP?Wypadki zagrażające życiu zdarzają się w najmniej spodziewanych momentach. Na kursy ratownictwa często przychodzą osoby, które na własnej skórze doświadczyły grozy wynikającej z braku umiejętności udzielenia pierwszej pomocy. Nie chcesz bezsilnie patrzeć, jak twoje dziecko czy rodzic walczy o życie? Zapisz się na kurs KPP, aby odpowiednio zareagować w oczekiwaniu na pogotowie.

Obowiązek udzielenia pierwszej pomocy spoczywa na każdym obywatelu. W razie jej zaniechania grozi ci nawet 3 lata pozbawienia wolności! Nie bój się - nie odpowiadasz prawnie za ewentualne błędy w trakcie akcji ratunkowej, najważniejsza jest próba pomocy.

Warto jednak wiedzieć, co robić, aby rzeczywiście pomóc poszkodowanej osobie i nie wpadać w panikę. Jeśli doszło do zatrzymania akcji serca, pierwsze 4 minuty decydują o jej przeżyciu! To bardzo mało czasu.

Na zrobieniu kursu pierwszej pomocy zyska każdy. Certyfikat zwiększa szansę zdobycia zatrudnienia w policji czy straży pożarnej. W niektórych profesjach, np. u pracowników szkół, jego posiadanie stanowi wymóg. Na szkoleniu spotykają się osoby z różnych środowisk i zawodów. Każda wychodzi z zestawem najcenniejszych umiejętności.

Co obejmuje program kursu KPP?Porządny kurs KPP w Bielsko-Białej obejmuje aż 66 godzin nauki praktycznej i teoretycznej. Podstawą programu są ćwiczenia i realistyczne pozoracje. Sporo informacji o kursie KPP w Bielsku-Białej znajdziesz tutaj: https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/bielsko-biala.

Na zakończenie kursu przeprowadzany jest egzamin, który umożliwia uzyskanie tytułu Ratownika. Potwierdza zdobycie umiejętności działania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, w tym najbardziej popularnych, jak wypadek samochodowy, atak epilepsji czy zawał serca.

Profesjonalny program kursu KPP obejmuje dużo więcej niż naukę sztucznego oddychania. Dowiesz się, jak ewakuować poszkodowaną osobę z miejsca zagrożenia, unieruchomić złamane czy zwichnięte kończyny, zareagować w razie wstrząsu, zadławienia czy podtopienia. Ponad 40 godzin kursu to ćwiczenia praktyczne!

Recertyfikacja KPP - kiedy jest potrzebna?Certyfikat uzyskany na kursie jest ważny przez 3 lata. Kiedy pracujesz w zawodzie wymagającym jego posiadania, musisz regularnie odnawiać uprawnienia. Proces recertyfikacji trwa jeden dzień, podczas którego powtarzasz najważniejsze umiejętności i zagadnienia. Na koniec ponownie podchodzisz do egzaminu.

W kursie recertyfikującym możesz wziąć udział najwcześniej 3 miesiące przed upływem ważności poprzedniego certyfikatu. Jest on nie tylko okazją do utrwalenia wiedzy, ale też poznania nowych technik i sprzętu. Warto zrobić kurs recertyfikacji w Centrum Ratownictwa, aby mieć pewność, że jesteś na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, które pomogą Ci jeszcze lepiej zatroszczyć się o życie i zdrowie poszkodowanych.