Najnowsze

  • 23 lutego 2024
  • wyświetleń: 407

Inteligentny dom — pełen komfort i bezpieczeństwo

Artykuł sponsorowany:

Nowoczesny dom to budynek wyposażony w innowacyjne systemy, które zwiększają wygodę w użytkowaniu oraz pozwalają obniżyć koszty eksploatacji. Nie daj się ciągle rosnącym cenom energii i postaw na najnowsze rozwiązania. Z odpowiednio rozplanowaną automatyką zyskasz pełną kontrolę nad swoim domem i będziesz mógł zarządzać większością sprzętów zdalnie. Zwiększ swoje codzienne bezpieczeństwo i zadbaj o wygodę wszystkich domowników — to sprawy, na które w obecnych czasach zwraca się szczególną uwagę.

W swojej pracy już wielokrotnie pokazaliśmy, że jedyne, co nas ogranicza, to wyobraźnia. Poznaj naszą ofertę i sprawdź wykonane przez nas realizacje. Zadzwoń do nas, a wykonamy dla Ciebie indywidualny projekt systemu automatyki.

Automatyka domowa w nowoczesnym budownictwieZ pewnością kiedyś już słyszałeś o funkcjach inteligentnego domu, ponieważ aktualnie to norma we współczesnej architekturze. Dom Inteligentny, Smart Home czy też Building Management System to automatyka budynkowa, która pozwala na sterowanie urządzeniami z poziomu tableta — za pośrednictwem Bluetooth czy też przez połączenie z siecią internetową.

Postaw na nowoczesny system w swoim domu, dopasowany do Twoich indywidualnych preferencji. Skontaktuj się z pracownikami firmy EGOTECH, którzy zaproponują Ci praktyczne rozwiązania — inteligentne i ekonomiczne.

Systemy inteligentnego domu — na co zwracać uwagę przy wyborze?Pragniesz zdalnie zarządzać temperaturą w domu, klimatyzacją, roletami czy jeszcze innym urządzeniem? A może interesuje Cię czujniki ruchu i światła oraz stacje pogodowe? Możliwości jest bardzo dużo! Większość inwestorów decyduje się na funkcje, które zabezpieczą ich dom przed kradzieżą, na przykład zdalnie sterowane rolety oraz sprawdzone systemy alarmowe. Inni skłaniają się ku technologiom, które zadbają o komfort i zredukowanie kosztów eksploatacyjnych — żarówki, sterowane gniazda sieciowe oraz gniazdka Smart Plug, zaawansowane technologicznie kamery oraz różne czujniki (czujniki dymu, gazu, zalania wodą, otwarcia drzwi/okien czy też czujnik drgań i wibracji).

Pamiętaj też, że część urządzeń może być ustawiana bezprzewodowo (Wi-Fi lub Bluetooth), a część na kablach sieciowych.

Ilość możliwych funkcji przyprawia Cię o ból głowy? Nie masz pojęcia, na jakie opcje się zdecydować? Co zagwarantuje Ci bezpieczeństwo, a co zadba o Twój komfort w Twoim Smart Home? Zdaj się na nas — służymy fachowym doradztwem, popartym wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu możemy zaoferować Ci sprawdzone rozwiązania dopasowane do Twoich oczekiwań.

Egotech


System Smart Home — zaletyNowoczesny budynek powinien być skrojony na miarę wymagań właścicieli, więc też każdy system wyposażony jest w różne udogodnienia. Smart Home to połączenie ergonomii i ochrony z rozrywką. Dobrze zamontowane systemy pozwolą Ci zmieniać ustawienia z dowolnego miejsca.

Nie jesteś pewien, czy warto? Oto kilka najważniejszych korzyści z inteligentnego domu:
  • zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych,
  • zwiększenie ochrony,
  • lepszy komfort życia,
  • zwiększona ochrona planety,
  • prostota użytkowania,
  • zdalny dostęp z każdego miejsca na świecie.


Nowoczesna architektura charakteryzuje się najlepszym wykorzystaniem przestrzeni użytkowej, którą dzieli się na strefy — funkcjonalne i techniczne lub też dzienne i nocne. Ma to za zadanie jak najlepiej wykorzystać promienie słoneczne, aby ogrzać konkretne pokoje.

Kolejną istotną cechą współczesnej architektury jest stworzenie takiego budynku, który będzie wyposażony w udogodnienia typu smart home. Zapewni to komfort oraz energooszczędność poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii, które dodatkowo są zgodne z ekologią.
To wszystko pozwala odpowiednio ograniczyć wysokość rachunków za energię.

Egotech


Przydatne udogodnienia w Twoim nowoczesnym budynkuInteligentny budynek ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przy tworzeniu projektu automatyki trzeba więc wziąć pod uwagę to, jaką funkcję spełnia każde pomieszczenie.

Niektóre z dostępnych opcji dobranych do każdego pokoju:
{pokój dzienny|salon}: smart lighting, inteligentne głośniki,
kuchnia: smart lighting i sterowanie sprzętem kuchennym,
łazienka: inteligentne WC myjące, smart oświetlenie, muzyka, maty i folie elektryczne, bateria umywalkowa z czujnikiem ruchu, czujniki temperatury i wilgotności,
sypialnia: zarządzanie ogrzewaniem, smart oświetlenie,
pokój dziecięcy: monitoring za pomocą inteligentnych kamer, smart lighting.

Kiedy rozpocząć planowanie systemu automatyki?Wszystkie funkcje, a także systemy typu smart należy zaplanować już na etapie budowy domu, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować niektóre systemy w starszym budynku. Tak naprawdę w każdej chwili możesz wybrać automatykę w Twoim budynku. Wszystkie systemy Smart Home można też w każdej chwili rozszerzać o nowe udogodnienia.

Automatyka montowana już podczas budowy domu daje większe pole do popisu. Można wtedy postawić na instalację przewodową, ponieważ kable ukryte będą we wcześniej przygotowanych pod to miejscach, które zostaną później ukryte pod tynkiem.

W starszych domach zdecydować się można na bezprzewodową instalację, która nie wymaga rozkuwania ścian. Taka modernizacja pozwala na proste przenoszenie instalacji, nawet w przypadku przeprowadzki.
Wszystkie rozwiązania typu Smart Home sterowane przez jeden system. Już teraz zaprojektuj z nami automatykę w swoim domu!

Zapraszamy do kontaktu https://egotech.pl/