Najnowsze

  • 21 lutego 2024
  • wyświetleń: 569

[FOTO] Sukcesy bielskich judoków. Medale krajowe i międzynarodowe

Świetne wyniki w kraju i Europie zanotowali judocy z PTS Janosik Bielsko-Biała. Jakub Kurowski zdobył złoty medal na Pucharze Europy Kadetów, a inni zawodnicy święcili tryumfy na krajowych i wojewódzkich zawodach.

Judocy PTS Janosik Bielsko-Biała święcili sukcesy na krajowych i europejskich zawodach · fot. PTS Janosik


Jakub Kurowski został najlepszym zawodnikiem Pucharu Europy w hiszpańskiej Fuengiroli. Jego droga do zwycięstwa nie była łatwa - w kategorii wagowej do 60 kg wystąpiło aż 54 zawodników. Zawodnik PTS Janosik spisał się jednak znakomicie - W fazie grupowej wygrał wszystkie trzy walki i zameldował się w półfinale. Na tym etapie pokonał Francuza Ziyada El Rhaba, zaś w finale zwyciężył w walce z Włochem Thomasem Palillo. To trzecie podium Kurowskiego w zawodach Pucharu Europy, po zeszłorocznej wygranej w Berlinie i drugim miejscu w węgierskim Gyorze.

Świetnie spisali się w miniony weekend także inni zawodnicy PTS Janosik. W sobotę podczas zawodów Pucharu Polski Juniorów w Rybniku Marika Moś zdobyła złoty medal, a Jakub Kołoczek - srebrny. Siódme miejsce w tych zawodach zajął Nikodem Łaszczok.

W kolei w niedzielę, podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego, młodzi judocy Janosika zdobyli aż 14 medali, w tym 10 złotych, co dało im 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzami województwa śląskiego zostali: Milena Żagan, Marika Moś, Szymon Michalik, Jakub Obracaj, Leon Ligęska, Krzysztof Smala, Franciszek Cypcer, Aleksander Zbytniewski, Jakub Kołoczek i Nikodem Łaszczok. Srebrne medale zdobyli Jakub Grzybek i Wojciech Drąg, zaś brązowe Igor Stalka i Krzysztof Wajda.

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.