Najnowsze

  • 21 lutego 2024
  • wyświetleń: 3235

Akademia Piłkarska Podbeskidzie otwarta. Ma wprowadzać młodych do pierwszej drużyny

Dzięki zmianom formalnym, Akademia Piłkarska Podbeskidzia będzie szkolić wszystkie grupy piłkarzy - od kategorii U-9 do U-19 pod wspólnym systemem. Ma to zaowocować większą liczbą wychowanków w pierwszym zespole Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Akademia Piłkarska Podbeskidzie została uroczyście otwarta na sobotnim spotkaniu z Resovią
Akademia Piłkarska Podbeskidzie została uroczyście otwarta na sobotnim spotkaniu z Resovią · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Uroczysta inauguracja Akademi Piłkarskiej Podbeskidzia miała miejsce w sobotę (17 lutego) przed meczem Górali z Resovią. - Nie każdy z was będzie Messim i Lewandowskim, ale tu chodzi o coś ważniejszego - o rozwój młodego pokolenia. Wy jesteście przyszłością Podbeskidzia - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Wszystkie grupy wiekowe objęte będą wspólnym systemem szkolenia, chociaż ze względów formalnych młodsze roczniki (od U-6 do U-13) zostaną pod BBTS-em Podbeskidzie, a starsze (do U-19) trafią pod TS Podbeskidzie. Dyrektorem Akademii jest Jarosław Rozmus.

- Szkolimy, w dużej mierze, zawodników z naszego regionu. Już teraz kapitanem zespołu jest wychowanek klubu - Daniel Mikołajewski. Dzięki tej integracji wprowadzanie młodych zawodników do 1. drużyny będzie skuteczniejsze - przekonuje Dariusz Kołodziej, koordynator ds. szkolenia.

Zestawienie drużyn, które wchodzą w skład Akademii Podbeskidzia pod własnością TS Podbeskidzie S.A. oraz trenerów, prezentuje się następująco:

(IV liga) TSP II - Marek Sokołowski
(A-klasa) TSP III - Jakub Jucha
(1 liga) TSP U19 A1 - Tomasz Górkiewicz
(2 liga) TSP U19 A1 - Waldemar Fluder
(1 liga) TSP U17 B1 - Mateusz Wajdzik
(2 liga) TSP U17 B1 - Wojciech Sadlok
(1 liga) TSP U16 B2 - Wojciech Jarosz
(2 liga) TSP U16 B2 - Konrad Sieracki
(CLJ) TSP U15 - Łukasz Rozmus i Mateusz Stankiewicz
(2 liga) TSP U15 C1 - Marcin Jura
(3 liga) TSP U14 C2 - Konrad Kuder

kr / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.