Najnowsze

  • 21 lutego 2024
  • 24 lutego 2024
  • wyświetleń: 2740

Szpital Wojewódzki trafi pod skrzydła uniwersytetu? Radni popierają taki pomysł

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ma zostać przekształcony w Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uchwałę popierającą takie rozwiązanie podjęli bielscy radni na czwartkowej (22 lutego) sesji Rady Miejskiej.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
fot. materiał prasowy


W październiku ubiegłego roku w naszym mieście zaczęła działać filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która kształci przyszłych lekarzy w ramach jednolitych studiów magisterskich. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały intencyjnej Rady Miejskiej, włączenie bielskiego Szpitala Wojewódzkiego do bazy klinicznej uczelni pozwoli zwiększyć liczbę studentów i stworzyć nowe możliwości kształcenia w zawodach medycznych.

Co więcej, placówka w ten sposób uzyska najwyższy poziom referencyjności, co zapewni pacjentom dostęp do specjalistycznych badań prowadzonych przez najlepszą kadrę medyczną.

- W ocenie Rady Miejskiej przekształcenie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej w Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pozwoli na lepsze zabezpieczenie medyczne mieszkańców i przyczyni się do dalszego rozwoju tego podmiotu leczniczego - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Za jej przyjęciem głosowało 20 radnych, czworo wstrzymało się od głosu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.