Najnowsze

  • 21 lutego 2024
  • wyświetleń: 1156

Książki znów ożyją w Sferze. Akcja charytatywna już w ten weekend

Już w sobotę (24 lutego) w Galerii Sfera odbędzie się kolejny charytatywny kiermasz książek. Dochód z niego zostanie przeznaczony na wsparcie dla ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz budowę żyjących biblioteczek.

"Żyjące Książki" już w tę sobotę w Galerii Sfera
"Żyjące Książki" już w tę sobotę w Galerii Sfera · fot. Galeria Sfera


Akcję "Żyjące Książki" organizują Galeria Sfera i Fundacja Ekologiczna Arka. - Cieszymy się, że mieszkańcy Bielska-Białej tak chętnie i tłumnie uczestniczą w akcji „Żyjące Książki” - i to już od wielu lat. Świadczy to nie tylko o dużym zainteresowaniu literaturą w naszym regionie, lecz także ogromnej potrzebie pomagania. Tylko w ubiegłym roku udało się zebrać 5 tys. książek, a zebrana kwota wyniosła ponad 32 tys. zł. W całości trafiła ona do lokalnych domów dziecka, ośrodków wychowawczych oraz schronisk dla bezdomnych zwierząt - mówi Wojciech Owczarz, prezes fundacji.

Już teraz wszyscy chętni mogą przynosić książki do Punktu Informacyjnego Galerii, który będzie czynny w godzinach 10:00-18:00 (od wtorku do czwartku). To doskonała okazja do zrobienia porządków w domowej biblioteczce - w końcu wielkimi krokami zbliża się wiosna! Organizatorzy proszą, by książki były kompletne i w dobrym stanie - dzięki temu łatwiej znajdą nowego właściciela.

Kiermasz charytatywny odbędzie się 24 lutego w Galerii Sfera - Foyer Galerii II. Na wszystkich chętnych czekać będą różne pozycje, również te trudno dostępne i unikatowe. Dotychczasowe edycje pokazały, że miłośnicy każdego gatunku znajdą coś dla siebie - w ciągu 6 lat trwania akcji drugie życie zdobyło już ponad 100 tysięcy książek.

kr / bielsko.info

źródło: Galeria Sfera

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.