Najnowsze

  • 21 lutego 2024
  • wyświetleń: 2562

Bielska komunikacja miejska coraz popularniejsza. Jest raport

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej opublikował sprawozdanie dotyczące transporu publicznego w mieście. Wynika z niego, że w ubiegłym roku o ponad milion wzrosła liczba osób z niego korzystających.

Zmieni się rozkład jazdy trzech linii MZK Bielsko-Biała. Szczegóły
Z autobusów miejskich korzysta coraz więcej osób · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Szczegółowy raport ma 26 stron i porusza szereg zagadnień - od liczby pasażerów korzystających z transportu publicznego, przez koszty, po zmiany w jego organizacji.

Z danych wynika, że w stosunku do 2022 roku liczba pasażerów w roku ubiegłym wzrosła o 1,2 miliona i wyniosła 21 439 287 osób (w 2022 - 20 231 111).

Co za tym idzie, wzrósł też koszt funkcjonowania komunikacji miejskiej - w ubiegłym roku wyniósł niecałe 90 milionów złotych, a rok wcześniej niewiele ponad 79 milionów zł. Prognozuje się, że w tym roku kwota ta przekroczy 100 mln zł. - Wzrost ten jest wynikiem odnotowywanych trendów w gospodarce krajowej - przede wszystkim poziomie inflacji, rosnących kosztów wynagrodzeń oraz materiałów eksploatacyjnych - wyjaśnia Wydział Komunikacji.

Z pełnym raportem można zapoznać się tutaj.

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.