Najnowsze

  • 20 lutego 2024
  • 21 lutego 2024
  • wyświetleń: 2289

#AktywnaŚroda rowerowo. Zapraszamy na górską eskapadę. Ilość miejsc ograniczona!

Za nami:

Zima jaka jest każdy widzi i my także czekamy z utęsknieniem na warunki pozwalające "foczyć" po górskich szlakach. Nie oznacza to jednak, że w środowe popołudnie będziemy siedzieć w domu. Tym razem zapraszamy Was na rowerową wycieczkę w góry. Szczegóły poniżej.

Aktywna środa
#AktywnaŚroda w tym tygodniu rowerowa - 21.02.2024 · fot. sid / bielsko.info


Idea akcji #AktywnaŚroda jest już naszym stałym czytelnikom znana. Chodzi o wstanie z wygodnego fotela i zrobienie czegoś dla siebie. Akcja ma zadanie promować zdrowy styl życia, a udział w niej jest darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść uczestnik, to ewentualne wypożyczenie sprzętu, jeśli takowy jest akurat potrzebny i tutaj z pomocą przyszła nam firma Pamirbike z Bielska-Białej, która na akcję #AktywnaŚroda udostępnia zasoby swojej wypożyczalni z bardzo dużym rabatem. Do akcji włączył się także Łukasz Zacny, autor bloga Szlakami naszego życia, który aktywnie promuje wszelkie aktywności związane z turystyką. Chodziliśmy na skiturach, chodziliśmy po górach i teraz przyszedł czas na wycieczkę rowerową. Na początek niezbyt skomplikowaną.

Na wstępie informacja dla tych, którzy mają swój elektryczny rower górski i chcieliby dołączyć. Serdecznie zapraszamy i widzimy się o 17.45 na ul. Bystrzańskiej 29 w Bielsku-Białej, pod sklepem rowerowym Pamirbike. Prosimy o informację na adres aktywnasroda@bielsko.info, że macie swój rower i dołączacie do nas.

Jeśli natomiast nie masz swojego sprzętu, możesz go zarezerwować pod numerem telefonu +48501504999. Ilość rowerów w wypożyczalni jest ograniczona i na najbliższą środę przygotowane są:

  • 2 szt. rowerów w rozmiarze XL (185cm wzrostu i więcej)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze L (175-185cm wzrostu)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze M (160-175cm wzrostu)


Rowery elektryczne z pełnym zawieszeniem na ten dzień są dostępne w cenie 99zł (normalny koszt wypożyczenia roweru eklektycznego to ponad 200zł). W cenie jest możliwość wypożyczenia kasku jeśli ktoś nie ma swojego. Każdy rower będzie miał lampkę, bo jedziemy po ciemku i w tym tak naprawdę cała frajda. Polecamy natomiast zabrać sobie dodatkowe źródło światła (np. czołówka, dodatkowa lampka na kierownicę lub zwykła latarka, która łopatologicznie można przyczepić taśmą do kierownicy). Podczas składania zamówienia na rower prosimy skonsultować z wypożyczalnią godzinę odbioru i szczegóły związane m.in. z kaskiem, rozmiarem roweru itp.


Jaka trasa?O 18.00 ruszamy spod sklepu Pamirbike przy ul. Bystrzańskiej 29 i kierujemy się w stronę Straconki. Będziemy kręcić w okolicach Gaików i Hrobaczej Łąki ale nie wjeżdzamy na samą górę. Trasa o długości ok. 30km i przewyższeniu ok. 800-900m będzie przebiegać głównie po szerokich szutrach. Nie wjeżdżamy na żadne skomplikowane leśne single czy strome szlaki, gdzie łatwo o wywrotkę. Powrót do miejsca startu przewidujemy około godziny 21.00.

Jak się ubrać?Najlepiej tak jak na rower w drugiej połowie lutego - ciepło i wodoodpornie, a jednocześnie w miarę przewiewnie. Na rowerze elektrycznym także się zmęczymy, więc warto zapewnić sobie odpowiednią termikę. Do plecaka warto włożyć dodatkową ciepłą bluzę i drugi komplet rękawiczek. Nie gwarantujemy Wam, że nie będzie padać. Gwarantujemy Wam natomiast, że będziemy brudni :)

Co ze sobą zabrać?Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to warto mieć ze sobą dodatkowe źródło światła. Do plecaka warto włożyć butelkę z wodą mineralną (litr powinien wystarczyć ale to oczywiście kwestia indywidualnych predyspozycji), może być coś ciepłego w termosie, coś na ząb (np. czekoladę), naładowany telefon z zainstalowaną oraz skonfigurowaną aplikacją GOPR "Na ratunek". Trzeba zabrać ze sobą także dobry humor i chęci do spędzania w ciekawy sposób tego środkowego wieczoru. Zapraszamy!

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Aktywna środa z bielsko.info

Zapraszamy Was na wspólne aktywne spędzanie czasu. Brak sprzętu i doświadczenia nie stanowi problemu. Pomyśleliśmy o jednym i drugim. W każdą środę o godzinie 17.45 spotykamy się w wyznaczony miejscu i wspólnie ruszamy się poruszać. Latem rowery, zimą skitury lub górskie wędrówki. Partnerami akcji jest firma Pamirbike i blog Szlakami naszego życia. Udział w akcji #AktywnaŚroda jest darmowy i ma za zadanie promować zdrowy styl życia. Zapisy - aktywnasroda@bielsko.info. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj