Reklama

Najnowsze

  • 9 czerwca 2023
  • 10 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1009

Zabawki uratują zwierzaki. Kolejna edycja popularnej akcji

Za nami:

Zabawki po raz kolejny mogą pomóc bezdomnym zwierzętom, którymi opiekuje się Fundacja Psia Ekipa - Razem dla zwierząt. Wszystko za sprawą charytatywnego kiermaszu organizowanego przez Galerię SFERA i Fundację Ekologiczną ARKA. Mieszkańcy Bielska-Białej już teraz mogą przynieść do Punktu Informacyjnego Galerii zbędne maskotki, samochodziki, lalki lub klocki. Trafią one na kiermasz, który odbędzie się 10 czerwca.

Zabawki uratują zwierzaki. Kolejna edycja popularnej akcji
Zabawki uratują zwierzaki. Kolejna edycja popularnej akcji · fot. Materiały prasowe


Dochód z akcji „Zabawki ratują zwierzaki” zostanie przeznaczony na realizację działań Fundacji Psia Ekipa - Razem dla zwierząt. Organizacja założona w 2017 roku zajmuje się m.in. zapewnieniem schronienia i opieki weterynaryjnej bezdomnym lub skrzywdzonym psom i kotom, udzielaniem kompleksowej pomocy schroniskom oraz zwiększaniem świadomości społecznej na temat bezdomności zwierząt.

- Zwierzęta potrzebują naszej pomocy z prostego powodu: same nie dadzą sobie rady. O tym, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, wiedzą wszyscy, którzy kiedykolwiek byli w schronisku lub pracowali w organizacjach prozwierzęcych. Zapału do działania nie brakuje. Na drodze pojawiają się jednak przeszkody w postaci ograniczonych funduszy na leczenie czy zakup karmy. Stąd też nasza akcja - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca wydarzenia.

Wsparcie wydarzenia jest niezwykle proste. Każdy chętny może przynieść niepotrzebne zabawki do Punktu Informacyjnego Galerii SFERA, który jest czynny w godz. 10.00-18.00. Wszystkie zgromadzone przedmioty zostaną wystawione podczas kiermaszu, który odbędzie się 10 czerwca w Foyer Galerii II. Udział w akcji „Zabawki ratują zwierzaki” dla jednych może być okazją do generalnych porządków w domu, dla innych zaś - szansą na zdobycie pięknych zabawek w bardzo okazyjnych cenach.

- Jednym z założeń naszej strategii jest angażowanie się działania bliskie lokalnej społeczności i propagowanie idei drugiego obiegu. Wiele z nich - tak jak zbliżający się kiermasz zabawek - ma charakter cykliczny. Cieszymy się na kolejną współpracę z Fundacją Ekologiczną ARKA, zwłaszcza że wyraźnie widać efekty naszych działań. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie mieszkańców Bielska-Białej, za które serdecznie dziękuję - mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.

Wcześniejsze edycje akcji charytatywnej „Zabawki ratują zwierzaki” pozwoliły zgromadzić środki finansowe na działalność organizacji zajmujących się leczeniem i rehabilitacją bezdomnych zwierząt, m.in. Fundacji Mysikrólik, Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna, Grupy DOMDLAPSA i Fundacji Przystań Ocalenie.

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.