Reklama

Najnowsze

  • 3 kwietnia 2023
  • 5 lipca 2023
  • wyświetleń: 19666

[FOTO] Za nami Trzeci Bielski Marsz Równości

W niedzielę, 2 lipca odbył się 3. Bielski Marsz Równości. Jak przekazali organizatorzy w mediach społecznościowych, w wydarzeniu wzięło udział ponad 4500 osób.

Trzeci Bielski Marsz Równości - 2.07.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Wydarzenia towarzyszące 3. Bielskiemu Marszowi Równości trwały już od środy, 28 czerwca. W ten dzień organizator - Tęczowe Podbeskidzie - zaprosił do Klubokawiarni Aquarium na spotkanie poświęcone sytuacji par nieheteronormatywnych wychowujących w Polsce dzieci. Gośćmi były Anna i Joanna, mamy siedmioletniego synka. Rozmowę poprowadziła reżyserka Agata Korycka, która od początku współprowadzi kampanię "Zorientowani na rodzinę". Pojawił się też sędzia Marcin Loranc, który przybliżył sytuację prawną tęczowych rodzin w Polsce.

Dzień przed marszem - 1 lipca - w siedzibie Fundacji Teraz Ulica można było wziąć udział w warsztatach drag, które poprowadziły tegoroczne gwiazdy wydarzenia - Charlotte Drag Queer i Cindy Wink. Na to wydarzenie obowiązywały zapisy.

2 lipca od wczesnego przedpołudnia można było wprawić się w odpowiedni nastrój, poprawić makijaż, albo przygotować transparent w Willi Sixta.

Przez cały dzień studia tatuażu Inna Bajka i Ink Factory zapraszały na walk-in: można przyjść, zrobić sobie tęczowy (lub nie) tatuaż. W przedsięwzięcie włączyło się Gastro Habitat: przez cały dzień można było zjeść coś pysznego. Część dochodu z tej imprezy zostanie przeznaczona na przyszłoroczny marsz. Impreza odbyła się w siedzibie Ink Factory, przy ul. Wzgórze 12.

A tuż przed samym marszem na placu Chrobrego, dzięki Stowarzyszeniu Profilaktyki Zdrowotnej Jeden Świat, można było zrobić sobie szybki, bezpłatny i anonimowy test pod kątem HIV, HCV i kiły.

Marsz zaczął się o 16.00. Uczestnicy przeszli z pl. Bolesława Chrobrego ulicami: ks. Stanisława Stojałowskiego, ul. Lwowską, ul. Józefa Piłsudskiego, ul. Wałową, ul. 3 Maja, ul. gen. Władysława Sikorskiego, ul. Cieszyńską na Rynek. Po wydarzeniu w Stolarni odbyło się afterparty. Zagrali goście zeszłorocznego Marszu - DJ z Wąsem i DJ Fafik.

Była to już trzecia edycja Bielskiego Marszu Równości. Poprzednie odbyły się 19 września 2021 roku oraz 3 lipca 2022 roku. Jak poinformowali organizatorzy w mediach społecznościowych, w tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 4500 osób.

Loading...

ar, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.