bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 19 marca 2023
  • 20 marca 2023
  • wyświetleń: 1500

Po szkoleniu w bielskim batalionie ślubowało 100 żołnierzy

W sobotę 18 marca w koszarach 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego po 28-dniowym szkoleniu podstawowym, odbyła się uroczysta przysięga wojskowa 100 ochotników.

Reklama

Przysięga żołnierzy 18. Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej - 18.03.2023 · fot. 18. Bielski Batalion Powietrznodesantowy


Żołnierze miesiąc temu zgłosili się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Czeka ich teraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne, w jednej z wybranych jednostek wojskowych na terenie całego kraju. Po tym szkoleniu może zostać żołnierzem zawodowym.

- Przysięga wojskowa to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego żołnierza. Jest to nie tylko uroczystość i słowa Roty, ale przede wszystkim jest to akt ślubowania, wyraz patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego - podkreślił w swoim przemówieniu dowódca batalionu, podpułkownik Marcin Wilga.

Poniżej nagranie z przysięgi:

Loading...

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.