bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 18 marca 2023
  • 20 marca 2023
  • wyświetleń: 2469

Uciekał przed policją i zderzył się z sygnalizatorem. Gruzin był pijany

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Kolizją samochodu osobowego z sygnalizatorem zakończył się policyjny pościg za pijanym Gruzinem. Do zdarzenia doszło w nocy z 17 na 18 marca na Rondzie Solidarności przy Sarnim Stoku.

Reklama

Kolizja osobówki z sygnalizatorem na Rondzie Solidarności po policyjnym pościgu - 18.03.2023
Kolizja osobówki z sygnalizatorem na Rondzie Solidarności po policyjnym pościgu - 18.03.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej w sobotę około godziny 2.10, patrolując al. Armii Krajowej, zauważyli osobowego opla, jadącego z nadmierną prędkością. Jak informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, stróże prawa rozpoznali kierowcę, wobec którego już wcześniej podejmowali czynności. Chodziło m.in. o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

- Dlatego też postanowili zatrzymać pojazd do kontroli przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca jednak nie miał zamiaru się zatrzymać i zaczął uciekać. Pościg trwał aż do skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kwiatkowskiego, gdyż w tym miejscu kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzając jego bokiem w słup sygnalizacji świetlnej oraz latarnię - dodaje asp. szt. Chrobak.

Nie działa sygnalizacja świetlna koło Sarniego Stoku - 18.03.2023
Nie działa sygnalizacja świetlna koło Sarniego Stoku - 18.03.2023 · fot. Michał / Bielskie Drogi


Okazało się, że kierowca - 26-letni obywatel Gruzji - prowadził pojazd, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto przewoził tym samochodem dwie pasażerki. Policjanci zatrzymali kierującego. Po wytrzeźwieniu obcokrajowcowi został przedstawiony zarzut za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą śledczy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej. Gruzinowi grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

ar, sid, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj