bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 16 marca 2023
  • wyświetleń: 227

Jakie korzyści płyną z zainstalowania shuttersów w domu?

Materiał partnera:

Zachowanie prywatności w domu jest niezwykle ważne niezależnie od tego, kim jesteśmy oraz czym się zajmujemy, ponieważ nikt nie lubi być podglądanym we własnym kącie. Właśnie dlatego powstają kolejne rozwiązania, które starają się pomóc nam w oddzieleniu naszej prywatnej sfery od innych osób. Jednym z takich rozwiązań są shuttersy, które nie tylko są praktyczne, ale też wyróżniają się prezencją!

unsplash.com


Co to shutters i dlaczego warto na nie postawić?Ewolucja produktów zasłaniających okna cały czas trwa, i tak jak kiedyś najpopularniejszymi rozwiązaniami było używanie zasłon i firan, w dzisiejszych czasach przechodzi się do nowszych rozwiązań takich jak rolety czy plisy okienne. Jednak tak jak to zazwyczaj bywa, nowoczesność bardzo często czerpie z rozwiązań, które były używane już dawno temu. Właśnie tak jest w przypadku shutters, czyli okiennic, które mimo tego, że były używane już w dawnych czasach, to obecnie zostały ulepszone. W odróżnieniu od klasycznych okiennic, które otwierały się na zewnątrz, shuttersy otwierają się do środka pomieszczenia i chociaż wydaje się to mała zmiana, to jest ona niezwykle praktyczna.

Dlaczego akurat ta zmiana jest kluczowa w przypadku shutters? W przypadku, w którym na zewnątrz pada śnieg, deszcz lub jest naprawdę niska temperatura, nie chcemy otwierać okna, tylko po to, aby otworzyć nasze okiennice. W przypadku minusowych temperatur jest to wręcz niemożliwe, ponieważ dochodzi do zamarznięcia, a nasze okna są w takim momencie tymczasowo nieczynne i nie pozwalają nam wpuścić naturalnego światła do domu. Właśnie dlatego shutters znajdują się na wewnętrznej stronie okna, przez co łączą swój piękny wygląd, który nadaje charakteru pomieszczenia, z praktycznym użyciem.

Plisy okienne, czy shuttersy? Które z nich wybrać do swojego domu?Ze względu na dużą dostępność produktów, w obecnych czasach mamy naprawdę spory dylemat, które z popularnych rozwiązań wybrać. Plisy okienne Warszawa to jeden z rodzajów rolet, który świetnie odnajduje się jako alternatywa dla zasłon, ponieważ łączą one wspaniały wygląd z praktycznym zastosowaniem. Co więcej, do ich zalet należy również naprawdę solidna ochrona przed upałem w czasie słonecznych dni. Jednak czy plisy okienne są lepsze od shuttersów? Tak naprawdę niezwykle ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od kilku aspektów

Bardzo ważne jest umiejscowienie tych dwóch, różnych ochron prywatności. O ile plisy okienne świetnie wpasowują się do miejsc takich jak salon, to shutters, cudownie odnajduje się w kuchni, ponieważ jest je łatwiej wyczyścić z tłuszczu osiadającego na okiennicy. Oczywiście i obydwie opcje mogą być umieszczone w każdym z pomieszczeń, a różnica leży w sposobie czyszczenia. Jeżeli chciałbyś zdecydować się na jedną z tych opcji, warto odwiedzić stronę www.ardeko.pl, na której dostępne są zarówno shuttersy, jak i plisy okienne. Na stronie dostępne są również przykładowe aranżacje, które mogą służyć nam jako inspiracje do własnego mieszkania.