bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 16 marca 2023
  • wyświetleń: 284

Jak wytrwać w zdrowej diecie

Materiał partnera:

Istnieje wiele mitów na temat zdrowej żywności. Nie dokonuj wyborów żywieniowych na podstawie fałszywych przekonań. Oto kilka rzeczy, które warto wypróbować.

dlaczego zdrowa dieta jest wazna


Nie myśl, że Twoja dieta musi być "wszystko albo nic"

Dobre odżywianie nie oznacza, że musisz cały czas martwić się o zdrowe jedzenie. Dobra dieta pozwala od czasu do czasu na smakołyki. Porównaj ceny śmieciowego jedzenia z cenami zdrowszych produktów, żeby przekonać się, że "zdrowy" nie musi oznaczać "drogi".

Eksperymentuj z różnymi potrawami i przepisamiPosiłek przyrządzony ze świeżych składników jest lepszy niż wiotki hamburger czy rozmokłe frytki. Spróbuj różnych "szybkich" opcji, takich jak pełnoziarniste płatki śniadaniowe, musli, chleb razowy, pełnoziarniste babeczki, owoce, jogurt czy makaron. Kiedy jesz poza domem, szukaj oznaczeń kilodżuli w menu i sprawdzaj przed wyborem. Jeden bogaty w energię posiłek może zawierać większość dziennego zapotrzebowania dorosłej osoby na kilodżule, a napoje również mogą zawierać dużo kilodżuli. https://testujemyjedzenie.pl/oferta-sniadaniowa-kfc-test-opinie/

Nie rezygnuj z ulubionych posiłkówSpróbuj wymyślić nowe sposoby na stworzenie zdrowych posiłków - na przykład możesz obniżyć zawartość tłuszczu w potrawach, zmieniając metodę ich przyrządzania - grillując, smażąc, piekąc, gotując lub używając mikrofalówki zamiast smażenia w głębokim tłuszczu.

Zorganizuj się przy planowaniu posiłkówPlanowanie z wyprzedzeniem może znacznie ułatwić zmianę nawyków żywieniowych.Przed zakupami zrób listę zakupów i zaplanuj, jakie posiłki będziesz jeść i kiedy. Miej w domu napełnioną miskę z owocami, aby móc szybko przygotować niskokaloryczne przekąski. Zmieniaj swoje posiłki. Możesz się znudzić i stracić motywację, jeśli nie będziesz próbował różnych składników i przepisów.

Gotuj w dużych ilościachOszczędzaj czas - na przykład zupy, gulasze, zapiekanki i sos bolognese można łatwo ugotować w dużej ilości, a następnie zamrozić w porcjach do późniejszego wykorzystania.

Jedz codziennie śniadanieŻeby zmniejszyć prawdopodobieństwo podjadania okazjonalnych potraw przy porannej herbacie. Pełnoziarniste płatki śniadaniowe o niskiej zawartości cukru, podawane z niskotłuszczowym mlekiem, mogą dostarczyć wielu witamin, minerałów i błonnika. Inne szybkie i zdrowe opcje to jogurt lub pełnoziarniste tosty.

Zaopatrzenie szafki i lodówki w żywnośćZaopatrz swoją szafkę i lodówkę w składniki, które są szybkie do przygotowania i łatwe do przyrządzenia.

Ogranicz jedzenie na wynosJest ono drogie, zawiera dużo tłuszczu, soli, ma mało wartości odżywczych i sprawia, że po kilku godzinach od zjedzenia znów jesteś głodny.
Kupuj świeże produkty w sezonie - są często tańsze, ponieważ są uprawiane lokalnie i świeższe. testujemyjedzenie.pl