bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 16 marca 2023
  • 19 marca 2023
  • wyświetleń: 2375

Życie sprzedawczyni za perfumy? 22-latek kradł na potęgę

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 22-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z bielskich centrów handlowych. Mężczyzna kradł perfumy oraz obuwie, a następnie, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych przedmiotów, używał groźby oraz przemocy wobec chcących go zatrzymać pracowników sklepu.

Reklama

Życie sprzedawczyni za perfum? 22-letni rozbojarz w rękach policji
Życie sprzedawczyni za perfumy? 22-latek kradł na potęgę · fot. KMP Bielsko-Biała


Jak informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, w poniedziałek, 13 marca policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 22-latka, który 8 marca w sklepie na terenie jednego z centrów handlowych dokonał kradzieży perfum. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionej rzeczy groził, że pozbawi życia sprzedawczyni, która próbowała go ująć. Ustalono, że podobnych przestępstw dokonywał już wcześniej.

- 22-latkowi śledczy przedstawili cztery zarzuty, a następnie na ich wniosek sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Warto wspomnieć, iż wobec podejrzanego zostało już w przeszłości skierowanych sześć aktów oskarżenia o kradzieże, a ponadto był on już wielokrotnie karany za kradzieże sklepowe, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu - dodaje asp. szt. Chrobak.

Za dokonane przestępstwa 22-latkowi grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.