bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 14 marca 2023
  • wczoraj, 17:07
  • wyświetleń: 13034

Festiwal Letnie Brzmienia w Bielsku-Białej. Kto wystąpi podczas imprezy?

Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia odbędzie się 23 i 24 czerwca na Lotnisku Aleksandrowice w Bielsku-Białej. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny - BABIE LATO. Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

Reklama

"Letnie Brzmienia" - koncert Ralpha Kaminskiego - 15.07.2022
"Letnie Brzmienia" - koncert Ralpha Kamińskiego - 15.07.2022 · fot. Lucek Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


- W 2023 roku to my podróżujemy do Ciebie, tym razem na dłużej i tylko raz. W centrum Twojego codziennego życia na te 2 dni stworzymy taneczny świat dla Ciebie i Twoich bliskich. Poczuj moc muzyki - z sobą, wśród przyjaciół - tak, jak lubisz najbardziej. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje w Bielsku-Białej zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska - podkreślają organizatorzy wydarzenia.

W line-upie Letnich Brzmień w Bielsku-Białej pojawiają się ich weteran, czyli MROZU, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także przyjaciele i rodzinne spotkania”, oraz słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia. Do programu Letnich Brzmień dołącza też niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.

MROZU
MROZU · fot. Materiały prasowe


BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia.

Natalia Kukulska / Babie Lato
Natalia Kukulska / Babie Lato · fot. Materiały prasowe


- Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość.  Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły - podkreśla Natalia Kukulska. Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru utrzymane są w letnim klimacie, oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Vito Bambino
Vito Bambino · fot. Materiały prasowe


Do line-upu Letnich Brzmień w Bielsku-Białej dołączyła także szturmem zdobywająca uznanie Zalia. Do dobrej zabawy zaproszą pełen humoru WaluśKraksaKryzys oraz bracia Kacperczyk. Doświadczony muzyk znany, choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, a funkowo pobuja Bartek Królik. W piękny nastrój publiczność wprowadzi też artystka „w smutku czująca się najlepiej”, czyli Daria ze Śląska. Dla kontrastu, publiczność baunsować będzie z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia - Szczylem. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.


Harmonogram Letnich Brzmień 2023Bielsko-Biała / 23-24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice

MROZU, projekt specjalny BABIE LATO, Kacperczyk, Vito Bambino, Nosowska, Bartek Królik, WaluśKraksaKryzys, Zalia, Szczyl, Rubens, ARS LATRANS Orchestra, Daria ze Śląska
Spotkajmy się, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji

Letnie Brzmienia 2023 w festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze - Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Letnie Brzmienia 2023 jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Współorganizatorem - Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Partner Letnich Brzmień to Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Karnety:

  • 299 zł - REGULAR dostępne do 31.05.2023 (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów,
  • 359 zł - FINAL CALL dostępne od 31.05.2023 (godz. 12.00).


Karnety są dostępne w sprzedaży na http://www.letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 r. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

Wielki festiwal powraca do Bielska-Białej! Wiemy, kto wystąpi
Wielki festiwal powraca do Bielska-Białej! Wiemy, kto wystąpi · fot. Materiały prasowe

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.