Najnowsze

  • 18 marca 2023
  • wyświetleń: 783

Warsztaty dla motocyklistów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Policjanci z KMP w Bielsku-Białej oraz KWP w Katowicach na zaproszenie fundacji Motopomocni spotkali się w niedzielę, 12 marca z motocyklistami, by poprowadzić jeden z bloków dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego na organizowanych przez fundację warsztatach.

Szkolenie przygotowane dla motocyklistów przez fundację MotoPomocni - 12.03.2023 · fot. KWP Katowice


W niedzielny poranek w Bielsku-Białej policjanci z miejscowej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, włączyli się aktywnie w szkolenie przygotowane dla motocyklistów przez fundację MotoPomocni.

Policjanci omówili problematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego zgodnie z cyklem szkoleń rekomendowanych przez Komendę Główną Policji w Warszawie pod nazwą "Bezpieczny i Motopomocny motocyklista". W szkoleniu wzięło udział aż 60 miłośników jednośladów. Głównymi tematami szkolenia były zasady udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W trakcie warsztatów mundurowi zwrócili uwagę na przepisy ruchu drogowego, które w szczególności dotyczą motocyklistów. Policjanci odpowiedzieli na wszystkie pytania nurtujące uczestników szkolenia dotyczące kwestii prawnych i konsekwencji popełnianych wykroczeń. Nie zabrakło również dyskusji na tematy związane z kulturą jazdy i wzajemnego szacunku na drodze.

Policjanci zwrócili również uwagę na takie cechy jak spostrzegawczość i czas reakcji, które powinny pozostawać na wysokim poziomie podczas jazdy motocyklem. Dlatego też przygotowany został konkurs z nagrodami zwracający uwagę na te aspekty.

- Jesteśmy pewni, że tego typu szkolenia i wymiana doświadczeń pozwolą słuchaczom na pogłębienie posiadanej i zdobycie nowej wiedzy przed nadchodzącym sezonem motocyklowym. W trakcie spotkania zwrócono również uwagę na zachowania wobec pieszych oraz to, że każdy z nas nim bywa i powinien pamiętać, o podstawowych zasadach, jakie obowiązują niechronionych uczestników ruchu drogowego - podsumowuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

mp / bielsko.info

źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.