bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 29 stycznia 2023
  • 1 lutego 2023
  • wyświetleń: 5251

Znajdź swojego przodka w nowym internetowym archiwum

O powstaniu Cyfrowego Archiwum Archidiecezji Krakowskiej portal bielsko.info pisał w lutym ubiegłego roku. Jego zasoby od 12 miesięcy są systematycznie uzupełniane. Niedawno pojawiły się w nim księgi metrykalne z Bielska-Białej od XVII do XIX wieku!

Reklama

Fragment ksiąg metrykalnych z lat 1665 - 1685
Fragment ksiąg metrykalnych z lat 1665 - 1685 · fot. Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej


Przypomnijmy, projekt Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej realizuje Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.

Do końca 2022 roku w archiwum udostępniono ponad tysiąc jednostek archiwalnych wchodzących w skład trzech zasobów archiwalnych o unikalnym znaczeniu naukowym, kulturowym i historycznym: Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Archiwum Archidiecezji Lwowskiej oraz archiwów parafialnych diecezji bielsko-żywieckiej. Przez trzy lata wykonanych zostanie ponad pół miliona najwyższej jakości skanów, które następnie zostaną opublikowane w serwisie Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej.

Źródło: https://www.bielsko.info. Zapoznaj się z pełną treścią artykułu: https://www.bielsko.info/wiadomosci/30193-powstalo-cyfrowe-archiwum-archidiecezji-krakowskiej

Archiwum znajduje się pod adresem https://caak.upjp2.edu.pl. Aby odnaleźć księgi metrykalne z Bielska-Białej, należy najpierw kliknąć "Archiwum Diecezji Bielsko-Żywieckiej", następnie "księgi Metrykalne", kolejno "Bielsko-Biała" i wybrać interesujący nas okres.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.