Najnowsze

  • 24 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1515

Brzegi Wapienicy pod specjalnym nadzorem. Ale bez monitoringu

Bielskiej zieleni grozi nie tylko wycinka pod inwestycje, ale i zwykły wandalizm... Dlatego też pojawił się ponowny apel o zainstalowanie monitoringu wzdłuż rzeki Wapienica. Urzędnicy ubolewają...

Miejsce po nasadzeniach, obręb kładki prowadzącej na ulice Kaskadową
Miejsce po nasadzeniach, obręb kładki prowadzącej na ulice Kaskadową · fot. Konrad Łoś


Na początku roku w sprawie przeglądu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica "pod kątem stanu utrzymania oraz zaplanowania uzupełnienia notorycznie znikających nasadzeń" w bielskim Ratuszu interwencję podjął rady Konrad Łoś.

- W związku z prośbami mieszkańców zwracam się o przeprowadzenie przeglądu terenu w obrębie ścieżki pieszo — rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica pod kątem stanu utrzymania. W szczególności proszę o uzupełnienie przy sprzyjających warunkach brakujących nasadzeń, zwłaszcza w pasie rozdzielającym ścieżkę rowerową od ciągu pieszego na wysokości kładki prowadzącej do ulicy Kaskadowej, odchwaszczenie wspomnianego pasa, zwłaszcza w bezpośredniej bliskości nasadzeń oraz wzmocnienie bądź uzupełnienie brakujących palików podtrzymujących drzewka wzdłuż ścieżki wraz z przeglądem i uzupełnieniem brakujących wiązań - zaapelował radny w swej interpelacji, która trafiła na biurka władz miasta.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak poinformował, że "kontrole na przedmiotowym terenie odbywają się na bieżąco, a częstotliwość oraz ich zakres nie odbiega od innych dzielnic w mieście".

- Niestety ubolewamy nad tym, że są osoby, które nie czują odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest przestrzeń publiczna i bez skrupułów notorycznie dewastują tereny zieleni. Wydział Gospodarki Miejskiej przeprowadził przegląd małej architektury oraz zieleni znajdującej się na tym terenie i zleci naprawę usterek po wyłonieniu wykonawcy na utrzymanie przedmiotowego miejsca. Jednocześnie informuję, że Miejski Zarząd Dróg 16 stycznia br. wykonał przegląd techniczny samoobsługowych stacji do naprawy rowerów i zleci usunięcie wszelkich stwierdzonych uszkodzeń - zapewnił wiceprezydent.

Jak dodał, "zgodnie z informacją uzyskaną od Straży Miejskiej, wskazany teren objęty zostanie cyklicznymi kontrolami przeprowadzanymi przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Bielsku-Białej i na ich podstawie zostanie podjęta ewentualna decyzja o umiejscowieniu kamer monitoringu".

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.