bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1006

[WIDEO] Wędrówka zapomnianym szlakiem 700-lecia Bielska-Białej

Autor kanału "Bezdrożnik Beskidzki" na YouTubie wybrał się w wędrówkę zapomnianym szlakiem 700-lecia Bielska-Białej. Trasa, oznaczona kolorem zielonym, wiodła spod dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach na Wzgórze Trzy Lipki w Bielsku-Białej.

ReklamaJak informuje Agnieszka "Zebra" Dziadek na swoim blogu, zielony szlak z Bielska-Białej do Czechowic-Dziedzic jest jedynym szlakiem na Pogórzu Śląskim, który nie prowadzi w góry. Według szlakowskazu jego długość to 32 kilometry.Warto dodać, że pierwsza część szlaku 700-lecia Bielska-Białej, oznaczonego kolorem zielonym, wiodła spod dworca kolejowego w Bielsku-Białej na Wzgórze Trzy Lipki. Szlak został zlikwidowany w 2005 roku, jednak w terenie pozostały jego oznaczenia. Szlak miał kilkukrotnie zmieniany przebieg, stąd jego rozgałęzienia. Poniżej mapa odcinka ze Wzgórza Trzy Lipki do Czechowic-Dziedzic (wersję elektroniczną można znaleźć tutaj).

Szlak 700-lecia Bielska-Białej na odcinku od Wzgórza Trzy Lipki do Czechowic-Dziedzic
Szlak 700-lecia Bielska-Białej na odcinku od Wzgórza Trzy Lipki do Czechowic-Dziedzic · fot. hiking.waymarkedtrails.org

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.