bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 8 stycznia 2023
  • wczoraj, 15:10
  • wyświetleń: 7855

[WIDEO] 31. finał WOŚP w Bielsku-Białej. Będzie rekord?

W niedzielę, 29 stycznia pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w dzień finału WOŚP na bielszczan czekała moc atrakcji! W naszym mieście udało się zebrać aż 670 000 złotych - ubiegłoroczny wynik został pobity o 100 tysięcy złotych! A liczenie jeszcze trwa!

Reklama

31. finał WOŚP w Bielsku-Białej - 29.01.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


29 stycznia organizatorzy i mieszkańcy Bielska-Białej wspólnie wspierali działalność prowadzącą przez Jurka Owsiaka. W mieście odbywało się wiele imprez przygotowanych przez fundacje, lokalnych przedsiębiorców i stowarzyszeń.

Bielski Klub Jeździecki "Hubertus" oferował przejażdżkę na koniach na Bulwarach Straceńskich. Dom Kultury im. Jacka Lecha w Mikuszowicach pokazał spektakl pt."Dziwaczka" Teatru Pappeteria. W placówce można było odwiedzić wioskę rycerską z udziałem Bractwa Śródziemia, a także wziąć udział w licznych warsztatach plastycznych i ratownictwa medycznego.

31. finał WOŚP na Rynku w Bielsku-Białej - 29.01.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM Bielsko-Biała


W sobotę w Galerii Sfera odbyła się licytacja unikatowych krzeseł, przygotowanych przez uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, a inicjatorem (już po raz siódmy) była Fundacja Ekologiczna "ARKA".

Na bielskim rynku odbywały się koncerty zespołów muzycznych, a o godzinie 20.00 rozbłysło światełko do nieba. Na głównym placu miasta znajdowały się również stoiska gastronomiczne, produktowe oraz mogliśmy zaznajomić się ze sprzętem ratowniczym czy poszerzyć wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.O godzinie 20.30 w Chmielowych Podcieniach odbyła się licytacja przedmiotów, którą prowadził, jak co roku, Krzysztof Łukaszewski.

W dzień finału WOŚP na ulicach Bielska-Białej mogliśmy spotkać setki wolontariuszy, którzy chodzili z puszkami, by darczyńcy mogli wesprzeć potrzebujących - w tym roku walczymy z sepsą!

WOŚP,BielskoBiała,fotodnia,instagram
Przedstawiamy najmłodszego wolontariusza WOŚP w Bielsku-Białej - to 5-miesięczny Wiktor! #WOŚP #BielskoBiała - 29.01.2023 · fot. bielsko.info


Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.