bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 9 grudnia 2022
  • wyświetleń: 848

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w sprawie zaciągnięcia pożyczki

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej 7 grudnia radni zmienili uchwałę dotyczącą projektu "Nowe życie w starych - nowych budynkach. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych - etap I".

Reklama

Sesja Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
Sesja Rady Miejskiej w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


51. sesję Rady Miejskiej Bielska-Białej zwołano na wniosek prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego. W jej tracie radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany Uchwały nr XX/458/2020 RM z 23 czerwca 2020 r. w sprawie zaciągnięcia pożyczki rewitalizacyjnej w Banku Gospodarstwa Krajowego na realizację projektu pn. Nowe życie w starych - nowych budynkach. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych - etap I.

Zmiana uchwały polega na przesunięciu środków z pożyczki na realizację projektu w wysokości 6 610 652,69 zł z 2022 roku na rok 2023, w związku z przedłużającym się okresem realizacji tej inwestycji. Całego projekt prowadzony jest od 2018 i zakończy się w 2023 roku.

Projekt polega na rewitalizacji infrastrukturalnej obszarów zdegradowanych w samym sercu miasta wraz z nadaniem im nowych funkcji społecznych i gospodarczych. W wyniku jego realizacji częściowej lub całkowitej zmianie ulegnie przeznaczenie niektórych z obiektów, powstaną nowe lokale użyteczności publicznej przeznaczone na działalność społeczną. To w ramach tego projektu powstaje między innymi Centrum Organizacji Pozarządowych.

W poprzemysłowym kompleksie obiektów budynków przy ul. Romana Dmowskiego 6 i 10 utworzone zostanie Centrum Seniora oraz dodatkowa powierzchnia dla potrzeb Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Powstanie również nowa powierzchnia biurowa przeznaczona pod wynajem komercyjny. Z działalności społecznej będą mogły skorzystać organizacje pozarządowe i osoby, którym organizacje te oferują wsparcie, jak również seniorzy, dzieci oraz młodzież.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.