bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1381

10-latek znalazł pieniądze i je oddał. Nagrodzili go policjanci

Postawą godną naśladowania wykazał się 10-letni Lucjan Żaczek z Kóz. Chłopiec znalazł przed szkołą, do której uczęszcza, 200 zł. Nie zastanawiał się ani chwili, natychmiast oddał gotówkę. W ubiegłym tygodniu I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Kobiernicach asp. sztab. Andrzejem Chmielem uhonorowali chłopca za wzorowe i dojrzałe zachowanie.

Reklama

10-latek znalazł pieniądze i je oddał. Nagrodzili go policjanci - 30.11.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


W połowie listopada Lucjan Żaczek, uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozach, znalazł w okolicy szkoły pieniądze w kwocie 200 złotych. Bez wahania postanowił przekazać gotówkę policjantom, aby zwrócili ją osobie, do której należała. Dzięki szlachetnemu zachowaniu młodzieńca pieniądze zostały zwrócone właścicielce.

W środę, 30 listopada I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Kobiernicach nagrodzili chłopca za wzorowe i dojrzałe zachowanie. Podczas spotkania w stronę 10-letniego Lucjana padło wiele ciepłych słów. Składano mu gratulacje za obywatelską, godną pochwały postawę. Na koniec młodszy inspektor Dariusz Zajda zaprosił na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej całą klasę, do której chodzi chłopiec.

Koleżanki i koledzy z klasy nagrodzili Lucjana gromkimi brawami.

BM / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.