bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 28 listopada 2022
  • wyświetleń: 382

Jak uzdatnić wodę studzienną?

Materiał partnera:

W większości przypadków woda studzienna wymaga oczyszczenia, a także uzdatniania. Dzieje się tak głównie dlatego, że bardzo często znajduje się w niej wiele zawiesin organicznych, a także związków chemicznych, np. manganu, amoniaku, żelaza, wapnia, magnezu, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie ludzkie oraz poprawne działanie sprzętu AGD. Aby móc swobodnie korzystać z wody z własnego ujęcia, należy najpierw poddać próbkę cieczy badaniom w laboratorium. Następnie można ją uzdatnić. W jaki sposób to zrobić? Zachęcamy do lektury.

shutterstock 203092789


Funkcjonalne uzdatniaczeFunkcjonalne uzdatniacze do wody działają w pełni automatycznie, nie zmniejszają ciśnieniowo wody, ale przepływowo ją uzdatniają. Ponadto, usuwają z cieczy najczęściej występujące w niej składniki niepożądane: żelazo, mangan, amoniak, zawiesiny organiczne, zanieczyszczenia mechaniczne oraz jony wapnia i magnezu, które odpowiedzialne są za twardość wody.

Uzdatniacze od Technika WodyJednymi z najlepszych uzdatniaczy dostępnych na rynku są te, które można nabyć w sklepie Technika Wody. Ten polski producent może pochwalić się tysiącami zadowolonych z jego produktów klientów, co oczywiście potwierdzają także opinie, zawarte w internecie. Szczególnie polecanymi uzdatniaczami są urządzenia marki Water Technic Pro Multi i Hydreco. Warto nabyć również filtry do wody kuchenne RO8 od Water Technic.

Uzdatniacze Water Technic Pro MultiUzdatniacze wody studziennej Water Technic Pro Multi ze złożem wielofunkcyjnym Eco-Mix 28 i 42 l usuwają z wody żelazo, mangan, amoniak, różne zawiesiny organiczne, chemiczne, a także niwelują twardość cieczy, czyli działają tak, jak zmiękczacz. Co więcej, na dnie butli ciśnieniowej znajduje się również podsypka żwirowa, która wspomaga filtrację mechaniczną, czyli zatrzymuje różnego rodzaju pyły i piasek. Jest to zatem świetne i wielofunkcyjne urządzenie do uzdatniania wody studziennej.

promulti2


Filtr do wody RO8 z jonizatoremDecydując się na montaż sprawdzonego uzdatniacza marki Water Technic, warto nabyć także wysokojakościowy i cieszący się dużą popularnością na rynku filtr RO8 z jonizatorem wody Redox, który oczyści wodę z wszelkich zanieczyszczeń. Dodatkowo, wytwarza on tak zwaną wodę alkaliczną, która świetnie nawadnia organizm, jak również dostarcza niezbędnych dla zdrowia minerałów. Filtr ma wydajną membranę osmotyczną 100 gpd.

ro8


Uzdatniacze HydrecoFunkcjonalny uzdatniacz Hydreco, nie tylko zmiękcza wodę, ale także usuwa z niej niepożądane związki typu żelazo, mangan, amoniak czy też zawiesiny organiczne oraz chemiczne. Świetnie radzi sobie z nawet kilkukrotnymi przekroczeniami wymienionych substancji. Urządzenia te w standardzie mają także antyzalaniowy zawór solanki.

hydreco


Uzdatnianie wody studziennej polega na usuwaniu z niej zanieczyszczeń nie tylko związanych z jej twardością, ale także zawiesin organicznych, drobnoustrojów, związków chemicznych, mechanicznych, które negatywnie mogłyby wpłynąć nie tylko na zdrowie, ale nawet życie ludzkie. Firma Technika Wody jest wiodącym producentem uzdatniaczy, zmiękczaczy oraz filtrów do wody. Szczególnie polecane są urządzenia uzdatniające wodę marki Water Technic Pro Multi, a także filtry kuchenne RO8 z jonizatorem.