bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 30 września 2022
  • wyświetleń: 2185

Wydano za nim listy gończe i nakazy zatrzymania. Wpadł podczas kontroli

Policjanci z wydziału prewencji bielskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę. Okazało się, że był on poszukiwany czterema listami gończymi, czterema nakazami zatrzymania, posiadał przy sobie sfałszowane prawo jazdy oraz był pod wpływem środków odurzających. Do listy czynów zabronionych doszły teraz kolejne, za które grozi mu następne 5 lat za kratami.

Reklama

policja, radiowóz
Wydano za nim listy gończe i nakazy zatrzymania. Wpadł podczas kontroli · fot. Urząd Marszałkowski


- Policjanci z wydziału prewencji w trakcie pełnionej służby na jednej z bielskich ulic zatrzymali do kontroli Mercedesa, którego kierujący podczas legitymowania wykazywał silne zdenerwowanie, co zwróciło szczególną uwagę stróżów prawa. Jak okazało się podczas wykonywanych czynności, kierujący posłużył się prawem jazdy, które zostało sfałszowane - informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

- Podane przez niego dane nie zostały potwierdzone przez wskazaną osobę, ani też nie figurowały w bazach policji. Dopiero wnikliwość funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia, że jest to mężczyzna, który usiłował ukryć swoją tożsamość, gdyż był poszukiwany czterema listami gończymi oraz czterema nakazami zatrzymania. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem, a także kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło wstępne badanie narkotestera - dodała przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

Po czynnościach mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Bielsku-Białej celem wykonania kar wskazanych w decyzjach sądów.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.