bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 27 września 2022
  • wyświetleń: 1781

Nie chcą ruchu ciężarówek w Komorowicach Krakowskich

Po raz kolejny na biurko prezydenta miasta trafił apel o wyprowadzenie ruchu pojazdów ciężarowych z centrum Komorowic Krakowskich.

Reklama

Radni apelują o ograniczenie ruchu ciężarówek w centrum Komorowic
Nie chcą ruchu ciężarówek w Komorowicach Krakowskich - zdj. archiwalne · fot. www.rm.bielsko-biala.pl


Jak przypomnieli radni bielscy Urszula Szabla i Tomasz Wawak, w złożonej przez nich interpelacji w grudniu 2021 roku zaproponowali rozwiązanie mające na celu wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych z centrum Komorowic Krakowskich - z ul. I. Daszyńskiego i Bestwińska - na ulice M. Grażyńskiego i Konwojową, na teren strefy przemysłowej.

- Z odpowiedzi autorstwa zastępcy prezydenta Przemysława Kamińskiego wynika, że do tematu powyższej koncepcji władze miasta powrócą po ukończeniu rozbudowy ul. E. Kwiatkowskiego. Pragniemy zauważyć, że zakończona modernizacja ul. E. Kwiatkowskiego nie będzie miała większego wpływu na trasę, jaką pokonywać będą ciężarówki, zmierzające do firm czy do oczyszczalni ścieków w Komorowicach. Ostatecznie, aby tam dotrzeć, muszą one dojechać do ul. Bestwińskiej, a obecna trasa wiedzie ul. I. Daszyńskiego, przez centrum Komorowic Krakowskich - opisują radni.

Pisaliśmy o tym w tym artykule.

Jak podkreślają, rozumieją "uwarunkowania, związane z aktualnymi, finansowymi problemami samorządów w Polsce".

- Pragniemy jednak zwrócić uwagę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby już teraz przystąpić do analizy prawno-własnościowej wspomnianego rejonu ulic M. Grażyńskiego i Konwojowej, a następnie do sporządzenia projektu przebudowy układu drogowego i budowy mostu na Białce. Proces realizacji proponowanej przez nas koncepcji będzie z pewnością czasochłonny i złożony, jednakże jego znaczenie dla zdrowia i komfortu mieszkańców centrum Komorowic Krakowskich jest nie do przecenienia. Dlatego, prosimy o zainicjowanie działań, które w pierwszym etapie pozwolą ocenić koszty i zakres inwestycji, tak aby w dalszej przyszłości można było przystąpić do kolejnych etapów realizacji proponowanej przez nas koncepcji - zaapelowali przedstawiciele mieszkańców.

Do tematu wrócimy, gdy Ratusz opublikuje swoje stanowisko w tej sprawie.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.