bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

 • 27 września 2022
 • wyświetleń: 1295

[FOTO, WIDEO] Zasłużeni dla rozwoju turystyki otrzymali wyróżnienia

Wyróżnienia Za zasługi dla rozwoju turystyki oraz nagrody konkursu fotograficznego Beskidy w kadrze zatrzymane - wręczono podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki w Bielsku-Białej zorganizowanych 23 września w sali sesyjnej Ratusza.

Reklama

Wręczenie wyróżnień Za zasługi dla rozwoju turystyki oraz nagród konkursu fotograficznego Beskidy w kadrze zatrzymane - 23.09.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Za zasługi dla rozwoju turystyki nagrodzone zostały osoby wskazane przez organizacje turystyczne w Bielsku-Białej, gminę Kozy, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej i gminę Jaworze. Doceniając turystykę jako nie tylko sposób na życie, ale również ważną gałąź gospodarki, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski wręczył wyróżnienia sześciu osobom, których zasługi dla rozwoju turystyki są niepodważalne.

Są to:
Stanisław Biłka - nominowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej - członek TMZBB od 1989 r., a od 2009 r. prezes zarządu towarzystwa. S. Biłka inicjuje i współorganizuje prelekcje i odczyty na temat historii bielsko-bialskiego przemysłu, architektury i ciekawych postaci naszego miasta, a także tematyczne wycieczki po mieście. Posiada uprawnienia przewodnika górskiego kl. I, pilota wycieczek i przewodnika terenowego. Oprowadza wycieczki nie tylko po naszym mieście, ale także po Beskidach.

Łukasz Kudelski - zgłoszony przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Bielsku-Białej - członek PTT w Bielsku-Białej od 2012 r. Oprowadza wycieczki górskie dla dorosłych, dzieci i młodzieży, a w ostatnim czasie organizował cykl wycieczek dla najmłodszych turystów i ich rodziców. Społecznie angażuje się w działalność Szkolnych Kół PTT oraz prowadzi prelekcje podróżnicze. Posiada uprawnienia przewodnika turystyki górskiej, przewodnika górskiego beskidzkiego, przewodnika GOT PTT i taternika jaskiniowego.

Alina Ogrodna - zgłoszona przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Podbeskidzie - aktywna członkini oddziału PTTK Podbeskidzie, od 2017 r. skarbniczka zarządu. Zajmuje się m.in. rozliczaniem dotacji otrzymanych przez oddział w ramach konkursów samorządowych na realizację imprez turystycznych organizowanych przez PTTK.

Łukasz Twardowski - nominowany przez Beskidzką Grupę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - zawodowy ratownik tej grupy, instruktor ratownictwa górskiego. Jest bardzo zaangażowany w działalność ratowniczą, szkoleniową i profilaktyczną. Cechuje go bezwarunkowa chęć niesienia pomocy, gotowość do działania i koleżeństwo.

Piotr Berezowski - zgłoszony przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów - pełni funkcję skarbnika w BTC. Prowadzi grupę rowerową Enduro dla amatorów i grupę Morsy Bielsko-Biała. Oprowadza wycieczki po Beskidach, Tatrach i Karkonoszach. Od wielu lat zajmuje się logistyką zabezpieczenia Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Wyróżniony wśród członków BTC za szczególną pomoc i koleżeństwo podczas licznych wypraw.

Jakub Jonkisz - nominowany przez Eco Riders /Enduro Trails - jeden z czołowych zawodników Enduro w kraju, pomysłodawca projektu Enduro Trails oraz projektant i budowniczy górskich ścieżek rowerowych w Bielsku-Białej. Ze sportem letnim i zimowym związany od wielu lat, jako zawodnik, instruktor i trener. Obecnie górskie trasy rowerowe wyrastają na jeden z głównych produktów turystycznych w naszym mieście i przyciągają turystów nie tylko z kraju, ale także z zagranicy.

Wójt Kóz Jacek Kaliński wręczył wyróżnienia Artura Kucowi - społecznikowi i wieloletniemu działaczowi na rzecz turystyki w gminie Kozy. Wicestarosta bielski Andrzej Kamiński uhonorował Sabinę Bugaj i Janinę Dyrdę, a zastępczyni wójta Jaworza Anna Skotnicka-Nędzka - Ewę i Stanisława Hoczków.Drugim elementem spotkania było rozstrzygnięcie 21. Konkursu Fotograficznego Beskidy w kadrze zatrzymane. W kategorii powyżej 16. lat nagrody wręczał prezydent Jarosław Klimaszewski.

 • 1. miejsce zajął Piotr Grochala za zdjęcia Strażnik szlaku, Bastion.
 • 2. miejsce - Barbara Mrózek ze Świnnej za zdjęcia Kolorowy zawrót głowy, Łzy poranka, Nadzieja.
 • 3. miejsce - Sabina Zygmunt ze Świnnej za zdjęcia Rysiankowe pejzaże, Zaklęty w skale zachód.

Wyróżnienie specjalne miasta Bielska-Białej przypadło Romanowi Żakowi z Bielska-Białej za zdjęcie Jesień na Szyndzielni.

W kategorii powyżej 16. lat wyróżnieni zostali:
 • 1. Wojciech Kaprzyk z Czechowic Dziedzic- za zdjęcia Białe także może być wyjątkowe, Czarne nie zawsze musi być czarne, Hrobacza łąka w kamieniu zaklęta.
 • 2. Sebastian Harężlak z Porąbki za zdjęcie Kamienny drapieżnik.
 • 3. Piotr Szkutnik z Będzina za tryptyk Wisełka zaklęta w kamieniu.

Wyróżnienie specjalne Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej otrzymał Daniel Jagosz z Bielska-Białej za zdjęcia Wodospad mgły, Szept lasu, Beskidzki poranek.
Nagrodzonym gratulował wicestarosta Andrzej Kamiński.

W kategorii poniżej 16. lat nagrody wręczył wójt gminy Kozy Jacek Kaliński.
 • 1 miejsce zajęła Oliwia Miłobóg z Bielska-Białej za zdjęcie Kamienie o wschodzie.
 • 2 miejsce - Szymon Fara z Bielska-Białej za zdjęcie Lustrzane odbicie.
 • 3 miejsce - Amelia Koc z Bielska-Białej za zdjęcie Kamienne wspomnienia

Wyróżnienie specjalne gminy Kozy otrzymała Iwona Rauch z Bielska-Białej za zdjęcie Zaklęte w kamieniu.
Wyróżnienie w kategorii poniżej 16 lat nagrody wręczyła Anna Skotnicka-Nędzka - zastępca wójta gminy Jaworze. Wyróżnieni - Aleksander Żabka z Buczkowic za zdjęcie Kolory wschodzącego słońca, Kinga Majdak z Bielska-Białej za zdjęcie Góry we mgle oraz Otylia Pytlak z Hecznarowic za zdjęcie Moja brzoza.

Wyróżnienie specjalne gminy Jaworze otrzymał Bogusław Hruby z Zabrza za zdjęcie Barwy jesieni.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.