bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 26 września 2022
  • 5 października 2022
  • wyświetleń: 633

Finisaż wystawy prac konkursowych Festiwalu Sztuki Wysokiej

Za nami:

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza na finisaż wystawy prac konkursowych XXIII Festiwalu Sztuki Wysokiej, który w 2022 roku odbywał się pod hasłem „Miałem sen". Finisaż odbędzie się 5 października o godz. 17.00 w Galerii Na Piętrze Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Reklama

Festiwal jest organizowany przez Pracownię Stalowe Anioły oraz Fundację Śląskie Obrazy przy wsparciu finansowym Gminy Bytom. Przy organizacji wydarzenia każdego roku pracuje wielu pasjonatów i wolontariuszy reprezentujących rozmaite środowiska i grupy twórcze z terenu Polski południowej.

Sztuka Festiwalu Sztuki Wysokiej jest bardzo różnorodna - profesjonalna i naiwna, elitarna i popularna. (…) Na festiwal przyjeżdżają twórcy reprezentujący różne sposoby rozumienia sztuki. W przedsięwzięciu brali, i nadal biorą udział artyści z różnych części śląskiej metropolii, z odległych krańców Polski, a nawet świata. Wystawiali tu profesjonaliści o sławie przekraczającej granice Europy, ci którzy dopiero wypływają na szerokie wody oraz (niejednokrotnie) genialni samoucy. Ta otwartość na wszystkich obywateli świata sztuki, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia czy estetycznych preferencji, daje niespotykaną gdzie indziej możliwość konfrontowania ze sobą (czy tak bardzo różnej?) sztuki autorstwa profesorów, absolwentów i studentów akademii z twórczością osób bez artystycznego wykształcenia”.

W roku 2022 Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz był jednym z partnerów festiwalu. Owocem współpracy jest prezentowana w Kubiszówce wystawa festiwalowych prac.

Zgromadzone dzieła ukazują różnorodność sztuki współczesnej, jej nurty i style oraz różnorodne formy artystycznego wyrazu. Serdecznie zapraszamy do spotkania z pracami XXIII Festiwalu Sztuki Wysokiej, autorstwa twórców artystów, którzy nie boją się eksperymentów i nowatorskich rozwiązań.

Wstęp wolny.

Finisaż wystawy prac konkursowych Festiwalu Sztuki Wysokiej
Finisaż wystawy prac konkursowych Festiwalu Sztuki Wysokiej · fot. DK Kubiszówka

mp / bielsko.info

źródło: DK Kubiszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.