bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 26 września 2022
  • wyświetleń: 1022

Ruszy procedura nadania rondu nazwy Bohdana Smolenia

Zespół ekspercki zajmie się procedurą nadania jednemu z bielskich rond imienia legendarnego satyryka Bohdana Smolenia. Taką informację, w odpowiedzi na interpelację radnych Maksymiliana Prygi i Rafała Ryplewicza, przekazał wiceprezydent Piotr Kucia.

Reklama

pomnik smoleń
Ruszy procedura nadania rondu nazwy Bohdana Smolenia · fot. Mariusz Rodziewicz


O tym, że niegdyś z Bielskiem-Białą związany był znany aktor, satyryk i artysta kabaretowy Bohdan Smoleń, w swej wspólnej interpelacji przypomnieli bielscy radni Maksymilian Pryga i Rafał Ryplewicz. Radni zaprezentowali lokalizację dla uczczenia znanego bileszczanina. Chodzi o a rondo przy zbiegu ulic Wałowej, Cechowej oraz Barlickiego.

- To najbliższe „wolne" rondo bez nazwy w odległości miejsc, w których żył Bohdan Smoleń oraz jego rodzina w Bielsku-Białej - wyjaśnili pomysłodawcy uhonorowania znanego satyryka w mieście.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Jak poinformował zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym, nadawanie nazw ulic, placów, rond i skwerów należy do kompetencji rady miejskiej.

- Przyjęcie nazwy nie może nastąpić bez koniecznych czynności wstępnych tj. opinii Zespołu Eksperckiego ds. Nazewnictwa Ulic, Placów oraz Nazw Obiektów Fizjograficznych, powołanego przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej, opinii lub zgody właścicieli nieruchomości, opinii Wydziału Edukacji i Sportu w sprawie konsultacji polonistycznych, konsultacji z organizacjami prowadzącymi działalność pożytku publicznego projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji oraz opinii właściwej Komisji Rady Miejskiej. Wobec powyższego informuję, że w pierwszej kolejności interpelacja zostanie przedstawiona na posiedzeniu Zespołu Eksperckiego - zapowiedział wiceprezydent.

Jak dodał, "opinia zespołu pozwoli na dalsze procedowanie w przedmiotowej sprawie".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.