bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 21 września 2022
  • wyświetleń: 207

Jakich efektów spodziewać się po kriolipolizie?

Materiał partnera:

Odchudzanie powinno być procesem powolnym, aby sobie nie zaszkodzić i uchronić się przed znienawidzonym efektem jo-jo. Warto wiedzieć, że istnieją sposoby na bezpieczne przyspieszenie pozbywania się tkanki tłuszczowej. Z pomocą przychodzi kriolipoliza na uda, brzuch, ramiona itd.

Jakich efektów spodziewać się po kriolipolizie?


Zabieg polega na bezinwazyjnym wymrażaniu komórek tłuszczowych, a uzyskany efekt jest trwały. Kriolipoliza stanowi świetną alternatywę dla inwazyjnej liposukcji. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zostało ograniczone do minimum. Nie trzeba sięgać po skalpel, przerywać ciągłości naskórka. Niska temperatura niszczy komórki tłuszczowe, po czym zostają one usunięte samoczynnie przez organizm.

Czy kriolipoliza to dobry wybór?Wiele osób marzy o smukłej sylwetce, bez odstającego brzucha, masywnych ud. Znienawidzonej tkanki tłuszczowej można się skutecznie pozbyć i to w bezinwazyjny sposób. Z pomocą przychodzi kriolipoliza, czyli schładzanie różnych obszarów ciała. W tym celu do skóry przykłada się głowicę specjalnego urządzenia, które generuje ujemną temperaturę. Zabieg trwa zwykle godzinę i wielu przypadkach nie trzeba już go powtarzać. Oczywiście jeśli ktoś ma sporo tkanki tłuszczowej, to najlepszy efekt uzyska się po kilku seriach kriolipolizy. Przed zabiegiem i po jego wykonaniu tkanki są poddawane masowaniu. Zaleca się również przeprowadzać drenaż limfatyczny przynajmniej raz w roku, aby przyspieszyć usuwanie zniszczonych komórek tłuszczowych. Ukrwienie tkanek wspomaga odchudzanie. Kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym, odczuwa się zasysanie skóry i zimno. Po jego wykonaniu na skórze powstaje zaczerwienienie, czasem także zasinienie.

Więcej na temat kriolipolizy przeczytasz na https://vitalea.pl/medycyna-estetyczna/modelowanie-ciala/kriolipoliza

Jakie efekty daje kriolipoliza?Pierwsze efekty kriolipolizy nie są widoczne od razu, pojawiają się one dopiero po kilku dniach, na wymodelowanie sylwetki trzeba jednak poczekać kilka tygodni. Oczywiście brak dobrze zbilansowanej diety i aktywności fizycznej przyczynia się do zniwelowania uzyskanego efektu. Pojawiają się kolejne komórki tłuszczowe na skutek spożywania zbyt duże ilości kalorii. Trzeba wobec tego się pilnować, co pozwoli uchronić się przed efektem jo-jo. W przypadku kriolipolizy bardzo ważne jest nawodnienie organizmu. Obszar mający zostać poddany zabiegowi nie może mieć kontaktu z solarium, promieniami słońca i peelingami chemicznymi na kilka dni przed kriolipolizą. Pomimo tego, że jest to bezpieczny sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej, to są pewne przeciwwskazania. Należy je wykluczyć podczas konsultacji lekarskiej. Z zabiegu nie mogą korzystać przykładowo kobiety ciężarne i karmiące, osoby ze schorzeniami wątroby, pacjenci z rozrusznikami serca.