bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 13 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 405

Stres - co warto o nim wiedzieć i jak z nim walczyć?

Materiał partnera:

Choć stres może być pozytywny, zdecydowana większość z nas nie odbiera go w ten sposób. Znacznie częściej doświadczamy jego paraliżującego działania. Jak zatem sobie z nim radzić? Czy tabletki na stres okażą się dobrym rozwiązaniem? Czy można wzmacniać ich działanie także w inny sposób?

Stres - co warto o nim wiedzieć i jak z nim walczyć?


Stres - próba definicjiJeszcze zanim zaczniemy zastanawiać się nad skutecznymi sposobami walki ze stresem, powinniśmy zadać sobie pytanie o to, czym tak właściwie się on charakteryzuje.

Jedna z jego najpopularniejszych definicji mówi o tym, że stres jest automatyczną reakcją naszego organizmu na każdą zagrażającą albo przytłaczającą nas sytuację, gdy konieczne jest podjęcie natychmiastowego działania.

Organizm reaguje intuicyjnie. Często nie jest nawet w stanie określić, jak poważne jest zagrożenie, nic więc dziwnego, że stres bywa nieadekwatny do jego skali. Niestety, nie ułatwia nam to walki z nim.

Nie ma nie tylko jednej definicji stresu, ale i jednego czytelnego podziału, który mógłby przybliżyć nam to zjawisko. Najczęściej wspomina się więc o stresie ostrym, chronicznym oraz traumatycznym.

Ten pierwszy towarzyszy nam najczęściej, bo pojawia się przy nagłym zagrożeniu. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać na stres, który jest szczególnie uciążliwy, z pewnością byłby to dający się nam często we znaki stres chroniczny. Występuje on wtedy, gdy czynniki wywołujące stres działają długotrwale.

Jak objawia się stres?Stres, choć jest zjawiskiem powszechnym, nie zawsze objawia się w ten sam sposób. Podczas gdy jedne osoby zmagają się z chronicznym zmęczeniem i problemami ze snem, u innych znacznie więcej trudności potęguje podwyższone ciśnienie krwi i szybkie tętno, które w pewnym momencie generuje poważne problemy z koncentracją.

Stres może objawiać się też bólami głowy, nudnościami, skurczami, wycofaniem społecznym połączonym z drażliwością oraz uczuciem smutku i frustracji. Jeden objaw stresu może dominować nad innymi, bywa jednak i tak, że kilka ma równorzędne działanie.

Jak walczyć ze stresem?Walka ze stresem może się odbywać na wiele sposobów. Pomóc może nam więc zarówno odpowiednia dieta, jak i aktywność fizyczna oczyszczająca nie tylko ciało, ale i umysł. Stres staje się też mniej dokuczliwy, gdy dba się o higienę snu.

Ostatnie lata to także czas, w którym rośnie popularność, jaką cieszą się tabletki na stres. Oczywiście, nie wszystkie można zaliczyć do rozwiązań jednakowo skutecznych, przynajmniej kilka zasługuje jednak na szczególną uwagę.

Tu warto wymienić przede wszystkim Bodymax Plus. Są to tabletki na stres, których składniki przyczyniają się nie tylko do poprawy samopoczucia, ale także do wzmocnienia organizmu.

Bodymax Plus to preparat dla każdego, kto, prowadząc intensywny tryb życia, jest narażony na stres. Bazuje na ekstrakcie z korzenia żeń-szenia, w jego składzie znajduje się również wpływająca na poprawę koncentracji lecytyna oraz witaminy i minerały wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.