bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 12 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 537

Więcej patroli na drogach. Trwają działania "Prędkość"

Za nami:

Zapobieganie wypadkom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach regionu to główne zadanie policjantów ruchu drogowego. Policjanci z drogówki na terenie całego kraju prowadzą dziś działania „Prędkość”.

Bielscy policjanci z wydziału ruchu drogowego, w ramach działań krajowych oraz w związku z rozpoczynającym się przedłużonym weekendem, chcąc ograniczyć liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach, a także zwiększyć bezpieczeństwo na terenie bielskiego garnizonu, prowadzą dzisiaj działania „Prędkość”. Słoneczna pogoda za oknem i dobre warunki na drogach skłaniają do licznych podróży.

W ramach akcji mundurowi prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Kierujący mogą ich spotkać nie tylko na ważniejszych ciągach komunikacyjnych, ale też wszędzie tam, gdzie według statystyk dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków. Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

ar / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.