bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 10 sierpnia 2022
  • 15 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 12631

[FOTO] Diecezjalna piesza pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

W Święto Przemienienia Pańskiego - 6 sierpnia - w wilamowickim Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego spotkali się pielgrzymi wyruszający pieszo do Matki Bożej Częstochowskiej. W czwartek, 11 sierpnia pątnicy dotarli na Jasną Górę.

Wyruszyła Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę - 6.08.2022 · fot. Marian Szpak, Ks. Piotr Góra


Podczas Eucharystii Biskup Roman Pindel w słowach homilii zaprosił pątników do spojrzenia na niesamowite wydarzenie Przemienienia Pańskiego odmalowane w Ewangelii oraz na obrazie Rafaela Santi. Zachęcił także wszystkich wyruszających w drogę do szukania Jezusa z Jego mocą.

- Pielgrzymka jest takim wyjściem na górę z Jezusem. Przez kilka dni możemy słuchać więcej słowa Bożego, głosu Jezusa, świadectwa o doświadczeniu wybawienia. Te kilka dni w ciągu roku mają nas umocnić tak, jak umocniło wyjście tych trzech apostołów z Jezusem na górę, by doświadczyć Jego bóstwa i chwały - mówił biskup Roman Pindel, wskazując na pielgrzymowanie, jako drogę, która „ma dokonać zmiany w naszym życiu, ma napełnić nas wiarą i umocnić nas”.

- Powrócimy po pielgrzymce do naszych domów, do pracy, obowiązków, trudności i przeciwności. Mądrość i światło słowa Bożego, doświadczenie mocy Jezusa i świadomość wspólnoty z tymi, którzy podobnie myślą i czują, pomogą nam wrócić w te same miejsca, ale z nową odwagą, wytrwałością i radością z wiary - dodał na zakończenie.Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej dotarła na Jasną Górę - 11.08.2022 · fot. Adam Bijok

ar / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.