bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 10 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 640

Bielsko-Biała promuje się na Mazurach

Bielsko-Biała promowało się w Mikołajkach 5-7 sierpnia, w kolejny weekend zaprezentuje się w Giżycku, w ramach imprezy zorganizowanej przez Śląską Organizację Turystyczną.

Bielsko-Biała promuje się na Mazurach
fot. Piotr Gibiec


Śląska Organizacja Turystyczna - której członkiem jest również miasto Bielsko-Biała - postanowiła skorzystać z bardzo popularnych ostatnio narzędzi promocyjnych, jak spotkania na świeżym powietrzu, w miejscowościach turystycznych, na lądzie i na wodzie. W dniach od 5 do 7 sierpnia promowała się w Giżycku. Stanęły tam miasteczka promocyjne prezentujące marki turystyczne: Beskidy, Śląsk Cieszyński, Jurę Krakowsko-Częstochowską, Krainę Górnej Odry.

Przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in. stanowisko wspinaczkowe na przenośnej ściance obsługiwanej przez instruktorów z Grupy Jurajskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz ze strefą chill-out, występy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, zumba z Raczkiem Modraczkiem z Krainy Górnej Odry, koło fortuny z nagrodami, warsztaty bibułkarskie, zielarskie i mydlarskie oraz występy kapeli góralskiej.

Poza atrakcjami przygotowanymi na lądzie działania promocyjne były i są również realizowane na wodzie: po jeziorach mazurskich pływa specjalnie oznakowany jacht oraz specjalna ekologiczna jednostka pływająca z katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, przyciągająca uwagę swoim oryginalnym wyglądem oraz nietypowym napędem słonecznym. Ich zadaniem jest podejmowanie działań promocyjnych w mazurskich portach i przystaniach, do których będą zawijały.

Bielsko-Biała promuje się na Mazurach
fot. Piotr Gibiec


Wszystko to w ramach tegorocznej współpracy regionalnych organizacji turystycznych w zakresie wzajemnej promocji turystycznej pomiędzy województwem śląskim a województwem warmińsko-mazurskim. Śląskie promuje się wśród mieszkańców i turystów odpoczywających w Krainie Wielkich Jezior, podobnie jak Warmia i Mazury promowały się podczas Święta Krainy Górnej Odry w czerwcu - na Festiwalu Górnej Odry.

Kolejna akcja promocyjna odbędzie się na promenadzie w Mikołajkach 12-15 sierpnia:
  • piątek, 12 sierpnia w godzinach 16.00-20.00
  • sobota, 13 sierpnia w godzinach 12.00-19.00
  • niedziela,14 sierpnia w godzinach 12.00-19.00
  • poniedziałek, 15 sierpnia w godzinach 12.00-15.00.


Bielsko-Biała promuje się na Mazurach

ar / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.