bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 721

Dzielnicowy rozmawiał z seniorami o bezpieczeństwie

W ramach kampanii "Dzielnicowy bliżej nas" i „Bezpieczny Senior” w Kaplicy św. Ojca Pio przy ulicy Zapora w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie dzielnicowego z seniorami. Pod hasłem "Bądź bezpieczny" dzielnicowy omówił zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze.

Dzielnicowy rozmawiał z seniorami o bezpieczeństwie
Dzielnicowy rozmawiał z seniorami o bezpieczeństwie · fot. KMP Bielsko-Biała


Poprawa bezpieczeństwa seniorów wymaga nieustannej pracy, tak, aby minimalizować skutki pojawiających się coraz to nowych zagrożeń. Dlatego w niedzielę, 7 sierpnia w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz „Bezpieczny Senior” asp.szt. Marcin Adamczyk - dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej zorganizował spotkanie z seniorami z hasłem przewodnim "Bądź bezpieczny".

Dzielnicowy rozmawiał z seniorami o bezpieczeństwie
Dzielnicowy rozmawiał z seniorami o bezpieczeństwie · fot. KMP Bielsko-Biała


W trakcie spotkania zostały omówione zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze. Funkcjonujące metody "na wnuczka", „na policjanta”, fałszywe sms-y obecnie są tylko jednym z możliwych sposobów, które często są wykorzystywane do oszukiwania seniorów. Dzielnicowy przypomniał zebranym o zasadach ograniczonego zaufania wobec obcych osób oraz zachowania zdrowego rozsądku przy podejmowaniu decyzji na rozmaite oferowane im produkty. Podczas spotkania omówiono również zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzielnicowy zachęcał uczestników do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, kiedy poruszają się po drodze, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Uczestnikom zostały przekazane ulotki informacyjne omawianych zagrożeń oraz broszury "Dzielnicowy bliżej nas".

ar / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.